آیا استفاده از بریس در بزرگسالان باعث صاف شدن دندان ها می شود؟

آیا استفاده از بریس در بزرگسالان باعث صاف شدن دندان ها می شود؟

ارتودنسی شاخه ای از علم است که در بین مردم به عنوان استفاده از بریس شناخته می شود. ارتودنسی ؛ این فرم های درمانی مانند اصلاح دندان های کج ، استفاده از فاصله دندان ها و اصلاح اختلالات بسته شدن بین فک و یا دندان را پوشش می دهد.

در گذشته تصور می شد که درمان ارتودنسی فقط برای کودکان یا افراد جوان قابل استفاده است. با این حال ، امروزه می توان آن را برای افراد در هر سنی اعمال کرد. به عنوان مثال ، وقتی فردی در سن 40 سالگی که سالها از دندان های کج شکایت کرده است ، برای داشتن دندانهایی صاف به دندانپزشک مراجعه می کند ، دو گزینه درمانی متفاوت ارائه می شود. یکی از این روش های درمانی ، پوشاندن دندان های کج با روکش های زیبایی است ، و دومی بریس با گزینه درمان ارتودنسی. تفاوت هایی بین این دو گزینه وجود دارد که ممکن است بر یکدیگر برتری داشته باشند.

اولین گزینه ، روکش تاج ، می تواند به گونه ای انجام شود که هیچ تفاوتی با دندان های طبیعی امروزی ندارد. علاوه بر این ، مدت درمان فقط چند هفته است. گزینه دوم ، درمان ارتودنسی ، در مدت زمان بسیار بیشتری تکمیل می شود. اگرچه از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، اما تصحیح ازدحام جمعیت حدود یک سال به طول می انجامد.

ظاهر رشته ها را می توان یک نقطه ضعف در نظر گرفت. با این حال ، امروزه اشکال دستگاه ارتودنسی وجود دارد که می توان آنها را به روش های مختلف اعمال کرد که باعث می شود سیم ها کمتر دیده شوند یا اصلا دیده نشوند.

هر تاجی که باید استفاده شود مدت زمان مشخصی دارد. به عبارت دیگر ، تاج زیبایی ساخته شده در عرض 5 تا 10 سال باید تغییر کند. با این حال ، مشکلی به عنوان تکرار درمان ارتودنسی وجود ندارد.

به طور خلاصه ، هنگامی که یک فرد بالغ می خواهد شلوغی یا یک مشکل زیبایی مشابه درمان شود ، هنگام انتخاب بین کاربرد تاج یا درمان  بریس باید مزایا و معایب آن به درستی ارزیابی شود.

در برخی از بیماران ، درمان ارتودنسی و کاربردهای تاج باید با هم مورد استفاده قرار گیرد تا نتیجه بهتری حاصل شود. در چنین مواردی دندانپزشکان و متخصصان ارتودنسی با هم همکاری می کنند.

بسیاری از مشکلات مربوط به استخوان های صورت را می توان در زمان کوتاهی هنگامی که در دوران کودکی مداخله می شود ، یعنی قبل از تکمیل رشد ، به سطح طبیعی رساند. با این حال ، پس از تکمیل رشد ، اختلالات استخوانی مشاهده شده در بزرگسالان تنها با جراحی قابل اصلاح است.

تشخیص زودهنگام در رویکردهای ارتودنسی و درمان بریس مانند سایر بیماریها از اهمیت بالایی برخوردار است. مشکلات دندان و استخوان قابل درمان در دوران کودکی بسیار راحت تر از درمان در سالهای بعد قابل حل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.