فلور عنصری است که در طبیعت یافت می شود. همچنین این ماده شماره یک توصیه شده توسط متخصصان برای محافظت از پوسیدگی دندان است. کارشناسان همچنین اظهار داشتند که موثرترین روش برای محافظت از دندان در برابر پوسیدگی ، فلوراید حاصل از منابع مختلف است. فلورین در آبی که می نوشیم به مقدار کم یافت می شود. فلورین همچنین در غذاها و نوشیدنی ها مانند گوشت ، ماهی ، تخم مرغ و چای یافت می شود. در برخی مناطق فلورین در آب ، خمیردندان ها و دهان شویه های ضد عفونی کننده نیز یافت می شود.

دلایل استفاده از قرص های فلوئور چیست؟

مینای دندان ساختاری است که دندان را می پوشاند. از کریستالهای معدنی تشکیل شده است که به طور محکم روی دندان قرار گرفته اند. در حالی که هر روز در قسمت مینای دندان از دست می رود ، مینای دندان جدید ایجاد می شود که همچنین کانی است. باکتری های موجود در دهان و اسید تولید شده توسط قند ، مینای دندان را حل می کند. اما این از دست دادن توسط مینای دندان تولید شده جبران می شود. مواد معدنی فلوئور ، کلسیم و فسفات ذخیره شده در مینا مجدداً مینای دندان را مرتب می کند. با این حال ، اگر به اندازه کافی معدنی نباشد ، انحلال بیش از حد در مینا باعث پوسیدگی دندان می شود.

عملکرد فلوراید در مقابله با پوسیدگی

فلورین با ایجاد اختلال در تولید اسید ، باعث شکل گیری مینای دندان می شود و دندان ها را تقویت می کند. فلوئور از دو طریق می تواند به دندان نفوذ کند. کودکان خردسال می توانند مقدار کمی فلوئور بلعیده و آنها را در خون خود مخلوط کنند. این امر باعث می شود که کودکان خردسال دندان های خود را در برابر اسیدها محافظت کنند. با نوشیدن آب فلوئور ، استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلورین ، غرغره و استفاده از فلورین به طور مستقیم در مطب دندانپزشکی ، می توان به فلورین نفوذ کرد.

درمان پوسیدگی در کودکان

درمان با فلوراید در دوره رشد دندان ها در کودکان انجام می شود. اگر کودک سابقه پوسیدگی دندان دارد ، یا در معرض پوسیدگی دندان است ، درمان اضافی با فلوراید روند کانی سازی را تسریع می کند و مینای دندان را تقویت می کند. علاوه بر این ، دهان شویه های حاوی فلوئور باعث اضافه شدن فلورین می شوند. این دهان شویه ها را می توانید از قسمت دهان شویه بازارها تهیه کنید. غرغره و ژل با مقدار فلوراید بالاتر نیز موجود است. قرصهای مکمل فلورین در کودکان 6 ماه تا 16 سال که آب فلورینه نمی نوشند استفاده می شود.

درمان فلوراید بزرگسالان

درمان با فلوراید در بزرگسالان تحت کنترل دندانپزشک نیز استفاده می شود. نسبت فلوراید مواد استفاده شده در درمان با فلوراید که توسط دندانپزشک استفاده می شود از دهانشویه یا خمیر دندان حاوی فلورین بیشتر است. این محصولات هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان قابل استفاده است. ساختار شیمیایی مواد فلوئوره دار فراوان که تحت نظر پزشک استفاده می شود نیز متفاوت از آنهایی است که در خانه استفاده می شود و مدت بیشتری روی دندان ها می ماند.

محصولات حاوی فلوراید

این محصولات مورد استفاده فلوراید اسیدی (APF) است و دوم فلوراید خنثی است که اسیدی نیست. فلوراید خنثی غیر اسیدی به طور کلی در بیمارانی که از خشکی دهان رنج می برند ، کسانی که دارای پرکردگی دندان رنگ هستند و بیماران دارای تاج و پل استفاده می شود. در حالی که فلوریت اسیدی باعث تجزیه بافت های خشک می شود ، اما باعث ایجاد گودال هایی در پر شدن کامپوزیت می شود. دندانپزشک می تواند درمان فلوراید را به چندین روش مختلف انجام دهد. سپس دندان های خشک شده را به صورت ژل ، کف یا لاک زده تا فلوئور رقیق نشود. می توان فلوئور را مستقیماً با مسواک روی دندانها زد ، یا اینکه با قاشق به مدت 1 تا 4 دقیقه استفاده کرد. از مواد کاربردی می توان در طعم های مختلف در کاربردهای فلوئور استفاده کرد. با این حال ، نباید فراموش کرد که هیچ یک از آنها نباید بلعیده شود.

مقدار مصرف فلوراید

جدا از این کاربردها ، قرص های فلوراید به طور کلی توسط کودکان استفاده می شود. بر اساس میزان فلوراید موجود در آبی که کودک می نوشد ، فلوراید در مقادیری از 0.25 میلی گرم تا 1 میلی گرم در روز تجویز می شود.

استفاده از خمیر دندانهای حاوی فلوراید و همچنین درمان با فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. با این حال ، این باید در نظر گرفته شود زیرا کودکان خردسال تمایل دارند تا خمیردندان را ببلعند تا اینکه آن را بیرون بریزند. بعد از استفاده حرفه ای ، حداقل 30 دقیقه نباید بخورید یا سیگار بکشید تا تعامل دندانها با فلوراید بهم نخورد.

خطرات ناشی از درمان با فلوراید که دندان های ما را تقویت کرده و از پوسیدگی محافظت می کند؟

به دلیل عوارضی که هنگام استفاده طولانی مدت از درمان با فلوراید رخ می دهد ، توصیه نمی شود که به مدت طولانی استفاده شود. در استفاده کوتاه مدت ، فقط در صورت استفاده در مقادیر بسیار زیاد فقط یک مشکل است. با این وجود قرص های حاوی فلوراید باید از دسترس کودکان دور باشد. یک خمیر دندان به اندازه نخود حاوی 0.20 میلی گرم فلوئور است. این مقدار خاصیت سمی ندارد. اگر کودک مقادیر زیادی فلوراید مصرف کرده است ، باید سریعاً استفراغ شود. فلوراید بیش از حد باعث ایجاد لکه هایی در دندان های در حال رشد می شود.

شما می توانید هر 6 ماه به دندانپزشک خود مراجعه کرده و برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و تقویت مینای دندان خود از درمان فلوراید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.