آیا سفید کردن دندان مضر است؟
آیا سفید کردن دندان مضر است؟

از آنجا که سفید کردن دندان یکی از جزئیات مهم در ظاهر است ، طبیعتاً همه دوست دارند دندانهایشان رنگ سفید داشته باشد. سفید کردن دندان توسط دندانپزشک با استفاده از سیستم های سفیدکننده مطب و نوع خانگی ضرری ندارد. با این حال ، نباید فراموش کرد که محصولات سفید کننده دندان که بدون مشورت با پزشک استفاده می شوند ، می توانند اثر مضرتری نسبت به فواید آن داشته باشند ، زیرا می توانند حساسیت دندان شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. دندانهای شما بسیار ارزشمند است و نمی توان آن را به سیستم های ناسالم که توسط هیچ سازمان بهداشتی تأیید نشده اند ، سپرد.

چرا رنگ دندان تغییر می کند؟

یکی از قابل توجه ترین موضوعات زیبایی شناسی دندان ، سفیدی دندان است که با لبخند ما رخ می دهد و حتی زندگی اجتماعی ما را تحت تأثیر قرار می دهد. رنگ دندان مورد نظر برای سفید بودن بسته به عوامل زیادی تغییر رنگ می دهد. این عوامل می توانند ارثی باشند و یا با محیط زیست مرتبط باشند.

چای

قهوه

سیگار

نوشیدنی های رنگی

کک

انواع مختلف آب

حتی اگر عادات یا موارد مصرفی وجود داشته باشد که باعث تغییر رنگ دندان های شما می شود ، انجام نشدن صحیح مسواک زدن این اثر را افزایش می دهد. داروهای مورد استفاده می توانند باعث تغییر رنگ دندان شوند. پروتکل های سفید کردن دندان راه حل هر لکه گیری نیست. بررسی دقیق و تعیین منبع رنگ آمیزی ضروری است.

آیا خمیردندان های سفید کننده به دندان آسیب می رسانند؟

اخیراً خمیردندان هایی که ادعای سفید شدن دندان ها را دارند توسط افرادی که انتظار رنگ دندان روشن تری دارند استفاده می شود. به خصوص افرادی که زیاد سیگار می کشند و تغییر رنگ جدی در دندان دارند به این نوع خمیر دندان روی می آورند. با این حال ، دانستن موارد زیر مفید است: اگر از خمیردندان های سفید کننده دندان استفاده می کنید ، به طور حتم دندان های شما آسیب می بینند. زیرا مواد ساینده موجود در خمیردندان ها با خاصیت سفید کننده می توانند باعث آسیب دیدن مینای دندان شوند.

انتخاب خمیر دندان و فرکانس مسواک زدن و سبک مسواک زدن مورد توجه قرار می گیرد. با توجه به ساختار دندان شما از محصولات توصیه شده توسط پزشک باید استفاده شود.

مسواک شما قطعاً باید هر 2-3 ماه عوض شود. از همان خمیر نباید به طور مداوم استفاده شود. این قانون در مورد تمام خمیرهایی که برای سفید کردن یا اهداف دیگر استفاده می شوند اعمال می شود. استفاده از دوره استفاده ، نه مطابق با یک دوره خاص ، باعث افزایش اثر منفی محصولات دارای اثر سفید شدن دندان می شود. به همین دلیل ، به جای اینکه به دنبال راه حل هایی با محصولاتی باشید که ادعا می کنند دارای اثر سفید کنندگی هستند ، می توانید با دندانپزشک خود یک سفیدی ماندگار و سالم داشته باشید.

آیا پودرهای سفید کننده دندان مضر هستند؟

برخی از افرادی که از زردی یا تیرگی دندان خود شکایت دارند از پودرهای سفید کننده دندان استفاده می کنند. پودرهای سفید کننده دندان که بیشتر در داروخانه ها به فروش می رسند ، به دلیل اثر فرسایش ، از ساختار بالای دندان محافظت می کنند. اما استفاده بی رویه از این پودرها مشکلاتی ایجاد می کند و بعد از مدتی دندان ها زودتر خراشیده ، کثیف و رنگ می شوند.

برخلاف تصور عمومی ، دندانهای ما رنگ سفید خود را از لایه عاج می گیرند نه از لایه مینا که بیرونی ترین سطح است. به همین دلیل ، تمام محصولاتی که بر روی لایه مینای دندان تأثیر می گذارند ، بر سلامت دندان شما تأثیر می گذارند.

آیا سفید شدن دندان ها ضرری دارد؟

هرکسی دوست دارد دندان سفید داشته باشد. اگر می خواهید دندان های خود را سفید کنید در حالی که از سلامتی و بی ضرر بودن آنها محافظت می کنید ، باید با دندانپزشک مشورت کنید. شخصیت دندان شما در این زمینه تعیین کننده است. دقیق ترین پاسخ به این سوال که آیا دندان ها سفید هستند دندانپزشک شماست.

هنگام سفید کردن دندان ها ، دندانپزشک فقط رنگ دندان ها را سفید نمی کند. همچنین لکه های دندان را از بین می برد و تارتار را تمیز می کند. بنابراین ، دندان ها و لثه ها سلامتی مورد نظر شما را بدست می آورند. زیبایی دندان و زیبایی صورتی باید با هم در نظر گرفته شوند.

سفید سازی با استفاده از کاربامید پراکسید و مشتقات آن با استفاده از دو روش مختلف انجام می شود:

در مرحله اول ، دندانپزشک در محیط کلینیک ژل به دندان می زند و بعد از حدود 1 ساعت درمان ، دندان ها به طور متوسط ​​3-4 تن سفید می شوند. دندانپزشک شما دقیق ترین اطلاعات را در مورد بلیچینگ ارائه می دهد.

در روش دیگر ، بیمار ژل هایی را كه پزشك در خانه یا مطب خود به پزشك به وی داده است ، حدود 8 ساعت در روز و با كمك قالب استفاده می كند. مدت زمان تقریبی 1 هفته یا 10 روز است. بنابراین ، دندان های بیمار حداکثر طی 8 روز سفید می شوند. این نوع سفید کننده “Home Type” یعنی سیستم “Home Bleaching” است. در صورت پشتیبانی توسط سیستم های سفید کننده بالینی ، حداکثر نتایج حاصل می شود.

بعد از سفید شدن دندان چه اتفاقی می افتد؟

سفید شدن دندان ها تأثیراتی خواهد داشت که کاملاً طبیعی است. با این حال ، این اثرات برای مدت طولانی ادامه ندارد ، آنها در طی 2-3 روز روز بعد از عمل پایان می یابند. بعد از سفید کردن دندان ، ممکن است برخی حساسیت ها به غذاهای سرد و گرم در دندان وجود داشته باشد.

حساسیت با خمیرهای حساسیت زا و فلوئور کاهش می یابد.

به خصوص 1 هفته اول برای ماندگاری رنگ بسیار مهم است و نیاز به توجه بیشتری دارد.

سفید کردن دندان در دوران بارداری

آیا سفید کردن دندان برای خانم های باردار ضرری دارد؟ سفید کردن دندان برای زنان باردار انجام نمی شود. علاوه بر این ، در صورت وجود یک مشکل سلامتی دیگر که از روند سفید شدن دندان جلوگیری می کند ، روش سفید کردن دندان اعمال نمی شود. برای زنان باردار مراقبت از دهان و دندان قبل از بارداری قطعاً نباید فراموش شود. در دوران بارداری ، مشکلات دندانی می توانند خیلی سریعتر پیشرفت کنند. در دوران بارداری ، به ویژه سه ماه اول و آخر ، هیچ مداخله ای انجام نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.