اسکنر دندان داخل دهانی مزایای زیادی دارد، برای شروع می گوییم که با این اسکنر از استفاده از خمیرهای قالب گیری برای اندازه گیری (مدل) اجتناب می کنیم.

1.- اسکنر دندان از اندازه گیری با خمیر در دهان خودداری کنید.

قبلاً برای ساختن روکش یا روکش روی دندان یا ایمپلنت باید از خمیری استفاده می کردیم که آن را در دهان بیمار می گذاشتیم و از آنجا یک مدل گچ تهیه می کردیم که آزمایشگاه روی آن کار می کرد.

اکنون با اسکنر دندان داخل دهانی یک فایل دیجیتال داریم که از طریق شبکه به آزمایشگاه می فرستیم و لابراتوار طرح دندان (تاج یا بریج) را انجام می دهد و به صورت دیجیتالی آن را در یک بلوک زیرکونیوم یکپارچه آسیاب می کند (مثل این است که برداشتن یک دندان کامل از یک بلوک مربعی زیرکونیوم).

2.- اسکنر داخل دهانی است بسیار دقیق تر

مزیت دیگر این است که تولید مثل دندان ها بسیار دقیق تر است. در اینجا هیچ خطای انباشته ای وجود ندارد: خمیر قالب گیری با سفت شدن کمی کوچک می شود، گچ نیز با سفت شدن دستخوش تغییراتی می شود، فلز به کار رفته در تاج ها نیز زمانی که شکل خود را به خود می گیرد جمع می شود و چینی نیز با گیرش منقبض می شود. در فر قرار دهید.

اسکنر داخل دهانی از تمام این تغییرات اجتناب می کند. مشاغل دقیق تر هستند.

3.- زیرکونیای یکپارچه این ماده ای است که معمولاً استفاده می شود.

از آنجایی که همه چیز دیجیتال است، ماده ای که معمولا استفاده می شود زیرکونیوم یکپارچه است. تقریباً همیشه می‌توانیم از فلزات یا آلیاژها استفاده نکنیم.

زیرکونیای یکپارچه مزایای زیادی نسبت به آستین های قدیمی دارد:

الف- از چینی سخت تر است.

ب- زیرکونیوم یکپارچه نسبت به بقیه مواد مورد استفاده زیست سازگارتر است. بدن آن را به عنوان متعلق به خود می شناسد و هیچ واکنش التهابی یا آلرژی وجود ندارد.

این ویژگی به ویژه در افرادی که حساسیت های زیادی دارند بسیار جالب است، زیرا فلزاتی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند آلیاژ بسیاری از فلزات هستند و ممکن است یک پوشش یا پل باعث ایجاد حساسیت شود.

ج- زیرکونیوم یکپارچه بسیار زیباتر از بقیه پوشش ها است

4.- با اسکنر داخل دهانی کاهش زمان قرار ملاقات و تعداد استنادات

از آنجایی که روش دقیق تر است، آزمایش های زیادی لازم نیست. علاوه بر این، اندازه‌گیری سریع‌تر است، زیرا نیازی به صبر کردن برای سفت شدن «رب» نیست.

5.- اسکنر داخل دهانی مدل قبلی را به ما می دهد که به آزمایشگاه اجازه می دهد یک کپی دقیق از دندان بسازد. همانطور که قبل از کشیدن دندان، زمانی که دندان را روی ایمپلنت قرار می دهیم (به عنوان مثال) دندان را داریم. ما می توانیم یک کپی دقیق از دندان شما بسازیم

این اسکنر دندان همچنین به ما این امکان را می دهد که ماکتی از دندان ها را برای همیشه نگه داریم. ما قادر خواهیم بود بدانیم که آیا دندان‌ها حرکت کرده‌اند یا در طول سال‌ها دستخوش تغییراتی شده‌اند.

6.- اسکنر داخل دهانی همراه با رادیوگرافی سه بعدی این امکان را به ما می دهد جراحی بدون جراحی با هدایت آتل

اساس این تکنیک این است که تصویر دندان ها را به هم متصل می کنیم و دندان هایی را که می خواهیم روی ایمپلنت ها قرار دهیم اضافه می کنیم و آن را با تصویر سه بعدی استخوان ادغام می کنیم. در این تصویر، ایمپلنت ایده‌آل را در بهترین موقعیت قرار می‌دهیم و سپس این اطلاعات را به راهنمای انتقال می‌دهیم که به ما امکان می‌دهد “سوراخ” را برای ایمپلنت با بهترین جهت و در بهترین موقعیت با ایمنی کامل ایجاد کنیم.

این موضوع به قدری هیجان انگیز و مهم است که در مقاله بعدی به توضیح آن خواهیم پرداخت.

اگر می خواهید در مورد کاشت ایمپلنت های دندانی بدون جراحی بیشتر بدانید، به آدرس زیر مراجعه کنید: ایمپلنت های دندانی بدون جراحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.