پس از قرار دادن این پیچ ها، در نظر گرفته شده است تا با بافت های استخوانی ترکیب شوند و در نتیجه ریشه های از دست رفته در نتیجه از دست دادن دندان را جایگزین کنند. ایمپلنت های دندانی نه تنها به عنوان یک لنگر برای پروتزهای دندانی از جمله تاج دندان، بریج های دندانی و دندان مصنوعی عمل می کنند، بلکه بافت های فک را برای جلوگیری از تحلیل رفتن تحریک می کنند. درمان ایمپلنت بدون آسیب رساندن به دندان های مجاور انجام می شود.

درمان ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

درمان ایمپلنت دندان برای افرادی که بالای 18 سال سن دارند و رشد فک و صورت خود را کامل کرده اند اعمال می شود. تکمیل رشد چانه و صورت با اشعه ایکس قبل از درمان مشخص می شود. بیماران دیابتی باید قبل از انجام درمان ایمپلنت دندان، بیماری خود را مرتب کنند. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند نباید قبل از درمان ایمپلنت از این داروها استفاده کنند. علاوه بر این، افراد مبتلا به پوکی استخوان می توانند پس از دریافت درمان مناسب، ایمپلنت دندان انجام دهند.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

استفاده از ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان های از دست رفته یک درمان بسیار قوی، راحت و قابل اعتماد است. ایمپلنت دندان مزایای زیادی دارد. می‌توانیم این مزایا را به صورت زیر فهرست کنیم؛

  • بزرگترین مزیت ایمپلنت های دندانی این است که دوام طبیعی دندان دارند. ایمپلنت های دندانی به عنوان یک ریشه دندان عالی عمل می کنند. به این ترتیب می توانید به راحتی غذای مورد نظر خود را مصرف کنید.
  • ایمپلنت های دندانی شبیه دندان های طبیعی شما هستند. بنابراین می توانید با لبخند زدن با اعتماد به نفس احساس بهتری داشته باشید.
  • پس از درمان ایمپلنت دندان، می توانید بدون هیچ مشکلی در تلفظ، روان صحبت کنید.
  • در حین انجام درمان ایمپلنت دندان، مانند درمان بریج، نیازی به کاهش یا جایگزینی دندان های مجاور نیست.
  • ایمپلنت های دندانی ماندگاری طولانی دارند.

قبل از کاشت ایمپلنت دندان چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

ایمپلنت یک ریشه دندان مصنوعی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته برای انجام عملکردهای دندانی ساخته می شود. ایمپلنت های دندانی ساخته شده از تیتانیوم ضخامت و عرض مشخصی دارند. به همین دلیل، استخوان فک که قرار است ایمپلنت در آن قرار گیرد باید دارای عرض و ارتفاع مشخص باشد.

برای اعمال درمان ایمپلنت دندان، داشتن لثه های سالم ضروری است. در عین حال، کیفیت استخوان فک نیز بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد. برای دریافت درمان ایمپلنت، فرد باید ساختار استخوانی مناسبی داشته باشد، برای اعمال درمان ایمپلنت دندان، داشتن لثه های سالم ضروری است. در عین حال، کیفیت استخوان فک نیز بر موفقیت ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد. برای دریافت درمان ایمپلنت، فرد باید ساختار استخوانی مناسبی داشته باشد.

مدت زمان درمان ایمپلنت دندان با توجه به تعداد ایمپلنت هایی که قرار است ساخته شوند متفاوت است. در طول درمان ایمپلنت دندان، بی حسی موضعی یا عمومی با توجه به ترجیح بیمار اعمال می شود. درد بعد از کاشت ایمپلنت مانند درد بعد از کشیدن دندان است.

ایمپلنت دندان چگونه ساخته می شود؟

برای شروع ایمپلنت دندان ابتدا معاینه و مشاوره جامع انجام می شود. این شامل بررسی دقیق سلامت دندان بیمار، سابقه پزشکی گذشته، و همچنین اشعه ایکس، اسکن دیجیتال سه بعدی و معاینه فیزیکی کامل دهان است.

  • برای آماده شدن برای شروع جراحی، بسیاری از اندازه گیری های حیاتی باید برای اطمینان از راحتی و ایمنی مطلوب برای بیمار انجام شود.
  • پس از کاشت ایمپلنت ها و با توجه به نیاز به گشتاور بهینه، پروتز موقت به انتهای ایمپلنت ها متصل می شود.
  • پس از پایان عمل، بیمار باید از دستورالعمل های استاندارد مراقبت های دهانی پس از عمل پیروی کند.
  • 6 – 14 هفته پس از اولین جراحی، بیمار می تواند برای پروتز نهایی مراجعه کند. پروتز نهایی را می توان در 3-5 ویزیت قرار داد. پس از اتمام عمل، بیمار اکنون آماده است تا با لبخند جدید خود از زندگی خود لذت ببرد.

توجه به مراقبت از دهان پس از درمان ایمپلنت دندان بسیار مهم است. مراقبت از ایمپلنت دندان مانند دندان های معمولی است. علاوه بر مراقبت از دهان، باید هر 6 ماه به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید. دندانپزشک شما دقیق ترین راهنمایی ها را برای سلامت دهان و دندان به شما ارائه می دهد.

قیمت ایمپلنت دندان دندانپزشکی الهیه

از آنجایی که قیمت ایمپلنت دندان دندانپزشکی الهیه  با توجه به عوامل بسیاری متفاوت است، هیچ محدوده قیمت ثابتی وجود ندارد. برای تعیین قیمت ایمپلنت در وهله اول باید معاینه دهان و دندان انجام شود. قیمت ایمپلنت دندان; بسته به نیاز بیمار، تجربه پزشک معالج، کلینیک دندانپزشکی محل درمان و برند ایمپلنت مورد استفاده متفاوت است. از آنجایی که کاشت ایمپلنت دندان در مقایسه با سایر درمان‌های دندانی یک روش جراحی طولانی‌تر و جراحی است، قیمت آن گران‌تر است. با این حال، مزایای استفاده از ایمپلنت که با عمل به عنوان یک دندان طبیعی جایگزین دندان های از دست رفته می شود، ارزش هزینه های این درمان را دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت ایمپلنت دندان می توانید با دندانپزشکی الهیه   تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.