دندانپزشکی جامع نگرشی است که سلامت دهان و دندان و سلامت کلی را می پذیرد. دندانپزشکی جامع را می توان نوعی ابتکاری و مکمل دندانپزشکی سنتی تعریف کرد. سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی ما با هم ارتباط دارند. با استفاده از این روش ، بهداشت دهان و دندان انعکاسی از سلامت کل بدن و دندانپزشکی است که با توجه به این اصل یک رویکرد جامع را انتخاب می کند.

– دندانپزشکی جامع در واقع شاخه ای از سلامت است که به دوران باستان برمی گردد و امروزه در حال افزایش است. هدف در دندانپزشکی جامع پیشگیری و درمان بیماریهای دندان و لثه با مواد غیر سمی ، زیست سازگار و رویکرد طبیعی ، با توجه به روشهای مدرن و سنتی است. تمام رویکردهای جامع برای از بین بردن نه تنها علائم بیماری ، بلکه علت اصلی آن نیز کار می کنند.

– دندانپزشکی جامع سلامت را به عنوان یک کل می بیند. این روشی است که تأثیرات بیماریهایی را که ممکن است در دهان ، دندانها ، لثه ها یا استخوانهای فک رخ دهد ، بر سلامت عمومی بیمار در نظر می گیرد. محیط دهان فقط محلی نیست که غذا خورده می شود ، جایی که غذا آسیاب می شود. همچنین آینه ای از سلامتی عمومی فرد است. به همین دلیل ، دندانپزشکی که رویکرد جامعی را اتخاذ می کند ، این واقعیت را مبنای اصلی قرار می دهد و معاینات داخل دهانی بیماران خود را انجام می دهد و برنامه های درمانی خود را انجام می دهد. در عین حال ، با ارائه گزینه های درمانی مناسب ، استفاده از مواد آلرژی زا یا مواد زیست سازگار غیر سمی را برای بیماران در طول روند درمان ترجیح می دهد.

– دندانپزشکی جامع توسط عناصر و روشهای طبیعی پشتیبانی می شود تا زندگی سالم تر و سمی شود. در این روش ، علاوه بر رویکردهای سنتی دندانپزشکی ، تغذیه سالم ، روشهایی که تعادل سطح جسمی ، روحی و انرژی بدن را تضمین می کنند ، مورد توجه قرار می گیرند.

– دندانپزشکی جامع در واقع رویکرد جدیدی نیست. این رویکرد قدیمی است که از دهه 1800 وجود داشته است. اثرات مضر پر کننده های آمالگام ، که برای اولین بار توسط انجمن دندانپزشکی ملی در سال 1850 به عنوان ماده پر کننده استفاده شد ، شرح داده شد. بر این اساس ، این سازمان و بسیاری از کشورها استفاده از آمالگام را به عنوان ماده ترمیم کننده ممنوع کرده اند. با این حال ، در کشور ما و در بسیاری از کشورها ، پر کردن آمالگام برای سالهای زیادی به عنوان تقریباً تنها گزینه ماده ترمیم کننده اعمال می شود.

– این واقعیت که درمان های ریشه ، یعنی درمان کانال ریشه که روی ریشه دندان اعمال می شود ، می تواند باعث ایجاد عفونت باکتریایی ، ایجاد بیماری های قلبی ، بیماری های ریوی ، کلیوی و روماتیسمی شود ، موضوعی بوده است که توسط دندانپزشکی Holistic به شدت مورد تحقیق قرار گرفته است. دندانپزشک ملوین پیج اصطلاح “تنظیم شیمی بدن” را ابداع کرد و پوسیدگی دندان را به عنوان “عدم انطباق شیمیایی سیستمیک” تعریف کرد.

– در دندانپزشکی جامع ، دندانپزشکان مدرنی که مفهوم کل نگر را دنبال می کنند ، نه تنها در دهان بیماران خود. وی معاینات را با در نظر گرفتن تمام سلامت عمومی آنها انجام می دهد و گزینه های درمانی را بر این اساس تعیین می کند. یک دندانپزشک جامع نگر ، که دانش ، مهارت و امکانات خود را بر این اساس توسعه می دهد ، بهداشت دهان و دندان را تحت 6 عنوان دنبال می کند:

1. سازگاری زیستی

2. تعادل بیوشیمیایی

3. زیبایی زیستی

4. انرژی زیستی

5. بیومکانیک

6. مراقبت های اخلاقی زیستی.

اصول اساسی دندانپزشکی جامع که در روشهای مدرن و کلینیکهایی که بر اساس این روشها ایجاد کرده اند از بیماران خود مراقبت می کنند.

– علاوه بر درمان بیماری های دژنراتیو دندان ، توجه به تغذیه منظم به منظور اطمینان از بازگشت این بیماری ها و محافظت از آنها ،

– از بین بردن سموم موجود در موادی که در طول درمان دندانپزشکی استفاده می شود و اقدامات احتیاطی لازم جهت محافظت در برابر آنها

– درمان و پیشگیری از سو گرفتگی دندان ، یعنی اختلالات بسته شدن

– درمان و پیشگیری از بیماری های لثه.

بیشترین بحث در دندانپزشکی جامع پر کننده های آمالگام. به خصوص بسیاری از افراد بالای 30 سال که پر کننده هایی در دهان خود دارند ، پر کننده های آمالگام دارند. بنابراین ، آیا باید این مواد پر کننده آمالگام را تغییر داد؟ چه تعداد پر کننده آمالگام باعث افزایش سطح جیوه در بدن می شود؟ آیا هنگام برداشتن پر کننده آمالگام احتیاط خاصی لازم است؟ آیا برداشتن آمالگام توسط هر دندانپزشکی در هر کلینیک انجام می شود؟

جایگزینی پر کننده های آمالگام

حتی حداقل قرار گرفتن در معرض جیوه باعث ناراحتی در بدن و سلامت عمومی فرد می شود. دندانپزشکان کل نگر جیوه را سم می دانند. در سال های اخیر ، تحقیقات نشان داده است که مضرات پر کردن آمالگام به عنوان علت برخی از بیماری های متابولیک است. با توجه به اینکه آمالگام در نتیجه واکنش با بزاق دهان ، یونهای مختلفی تولید می کند ، با گذشت زمان دچار خوردگی شده و تعادل الکترولیتهای بدن را مختل می کند ، استفاده از آن در دندانپزشکی امروز ترجیح داده نمی شود. مطالعات متعدد حاکی از حذف پر کردن آمالگام در افراد مبتلا به آلزایمر ، پارکینسون یا برخی از اختلالات عصبی است موجود است.

حتی داشتن جیوه در یک کلینیک نیز خطرناک است. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، داشتن جیوه بدون در نظر گرفتن مقدار ایمن نیست. به همین دلیل ، امروزه در بسیاری از شیوه های مدرن ، پر کننده های آمالگام برای بیماران اعمال نمی شود. حتی مواد ترمیم کننده آمالگام به هیچ وجه در دسترس نیست. با این حال ، افراد زیادی وجود دارند که در گذشته این روش درمانی را داشته اند و امروز نیز پر کننده های آمالگام در دهان خود دارند.

پرکننده های آمالگام پرکردگی هایی هستند که می توانند سالها یکپارچگی خود را حفظ کنند اما اغلب باعث شکستگی در دندانهایی می شوند که روی آنها قرار می گیرد. دندانپزشکی جامع از این نوع پر کننده ها در درمان های پر کننده استفاده نمی کنند. مسئله مهم و مهم در اینجا حذف و جایگزینی پر کننده های آمالگام است. برای حذف آمالگام ، باید یک پروتکل امن برای حذف پر کردن آمالگام اعمال شود. برای اجرای این پروتکل ، بسیار مهم است که پزشک در این زمینه آموزش دیده باشد.

برداشتن پر کننده آمالگام باید توسط دندانپزشکی جامع انجام شود که مطابق با پروتکل ، گواهینامه پروتکل حذف را در مطب و کلینیک هایی که تجهیزات مناسب در دسترس است دریافت کرده است. روش حذف پر کردن آمالگام دارای تجهیزات خاصی است. داشتن روش ها و تجهیزات تعیین شده توسط IAOMT (آکادمی بین المللی دارو و سم شناسی دهان و دندان) و داشتن گواهینامه SMART (روش حذف ایمالگام جیوه ایمن) بسیار مهم است ، که نشان می دهد پزشکان از این روش ها و تجهیزات به درستی استفاده می کنند.

کارکنان کلینیک و پزشکی که جداسازی قطعات را انجام می دهد باید از لباس مخصوص استفاده کند ، از ماسک و تجهیزات مخصوص استفاده کند. یکی از مهمترین مشکلات بیولوژیکی مربوط به پر کردن آمالگام ، گالوانیزه خوراکی است. گالوانیسم دهانی جریان الکتریکی ایجاد شده توسط مواد موجود در محیط دهان است. در پروتکل حذف آمالگام ، اقدامات مختلفی برای محافظت از بیمار در برابر قطعات آمالگام حاوی جیوه و بخار جیوه انجام شده است.

اینها قوانینی مانند مصرف اکسیژن در حین حذف و غرغره با کربن فعال قبل از حذف است. از مکنده مخصوص پاک کننده محیط استفاده می شود که بخار جیوه محیط را جذب می کند. بعلاوه ، محیط دهان بیمار به لطف روکشهای لاستیکی متصل شده به دندان مربوطه به نام لاستیک سد کاملاً جدا شده است. بعلاوه ، توصیه می شود به دلیل آزاد شدن بخار جیوه از ماسک اکسیژن استفاده کنید و فیلتر هوا در نزدیکی محل درمان قرار داشته باشد. مکمل های ویتامین C نیز موجود است.

تعداد بسیار کمی از کلینیک ها هستند که همه این تجهیزات را داشته باشند و بتوانند این روش ها را انجام دهند. پزشک مجاز در این کلینیک ها باید آموزش و گواهی در این زمینه را دیده باشد.

در صورت لزوم نوشتن پروتکل هایی که به ترتیب در هنگام جایگزینی پر کردن آمالگام دنبال می شوند:

• پزشکان و بیماران باید از روپوش محافظ مخصوص ، عینک محافظ استفاده کنند و بیمار باید کاملاً با روکش مخصوص پوشانده شود.

• به منظور جلوگیری از جذب جیوه سمی توسط بیمار در حین عمل ، باید دهان شویه را با دهانشویه حاوی کربن فعال تهیه کرد.

• به منظور محافظت از مخاط دهان در برابر تماس مستقیم با جیوه ای که هنگام برداشتن آزاد می شود ، دندان مربوطه باید با روکش لاستیکی بدون لاتکس پوشانده شود.

• ماسک اکسیژن روی بیمار گذاشته می شود.

• هنگام برداشتن پر کننده آمالگام با آب و هوا تحت فشار ، باید مقدار زیادی آب و یک مکنده داخل دهانی با قدرت مکش حجم بالا استفاده شود.

• اتاق باید تمیز کننده هوا باشد.

• ویتامین C بارگیری می شود.

سازگاری زیستی مواد مختلف دندانپزشکی:

در دندانپزشکی سنتی ، پزشک اغلب وضعیت آلرژی بیمار به مواد دندانپزشکی را قبل از درمان زیر سوال نمی برد. از طرف دیگر ، دندانپزشکان کل نگر معتقدند که هر ماده دندانی مورد استفاده می تواند بر سلامت بدن به طور کلی تأثیر بگذارد.

قبل از شروع درمان ، صحبت و گفتن در مورد انواع مختلف مواد و گزینه های درمانی قابل استفاده با مواد مختلف و توضیح روش های درمانی برای دندانپزشکان بسیار مهم و ضروری است. پزشکانی که دندانپزشکی بیولوژیکی را اتخاذ و اجرا می کنند ، انواع مختلف مواد پر کننده کامپوزیت و مواد مختلف را برای اقدامات مختلف اعمال می کنند.

پرکننده های کامپوزیت بدون فلز

پر کننده های فاقد فلز که به آنها پر کننده کامپوزیت نیز گفته می شود ، به رنگ دندان بوده و سازگاری زیستی دارند. پر کردن آمالگام سنتی از جیوه و نقره همراه با سایر فلزات تشکیل شده است. آمالگام در نتیجه واکنش با بزاق ، یونهای مختلفی تولید می کند ، با گذشت زمان از بین می رود و تعادل الکترولیت بدن را مختل می کند و غالباً پوسیدگی از زیر این پر کننده های آمالگام شروع می شود.

کاربرد ترمیم های کامپوزیت:

بافت پوسیده و یا پر شدن آمالگام در دندان تمیز می شود. با استفاده از روش های استفاده از محصول چسب ، مواد ترمیم کننده کامپوزیت با دادن فرم سازگار به دندان اعمال می شود و با نور سفت می شود.

روکش های زیرکونیوم بدون فلز (تاج های زیرکونیوم)

آنها آلیاژهای سفیدی هستند که به جای فلز خاکستری در زیرسازی پروتزهای تاجی یا بریج فلزی کلاسیک استفاده می شوند. به دلیل دوام و مقاومت در برابر خوردگی برخلاف فلزات ، از آن در بسیاری از مناطق به غیر از پل های تاج در دندانپزشکی جامع استفاده می شود. به عنوان مثال ، ایمپلنت ، اسپیسر (اباتمنت) در پروتزهای پشتیبانی شده از ایمپلنت. nt) برای افزایش دوام پر کردن با افزودن نسبتهای خاص به کامپوزیت در تیمار استفاده می شود. پوشش های زیرکونیوم علاوه بر دوام بودن ، به لطف انتقال نور زیاد ، هم مواد زیبایی و هم بافت مناسب هستند.

با استفاده از پوشش های زیرکونیوم نسل جدید ، زیرساخت آلیاژ زیرکونیوم با سرامیک پردازش می شود تا از ساختار براق دندان تقلید کند. به این ترتیب ، هیچ آلیاژ فلزی برای بیماران اعمال نمی شود. یونهایی مانند نیکل و کروم که این فلز با گذشت زمان با بزاق اکسید می شود و بعداً خوردگی ایجاد می شود ، می تواند بهداشت دهان و دندان را مختل کرده و تعادل الکترولیتی بدن را نیز مختل کند. آلرژی به خصوص در افرادی که به آلرژی به فلز حساس هستند ، ایجاد می شود. با پوشش های زیرکونیوم ، از این وضعیت کاملاً اجتناب می شود.

پر کننده های پرسلان بدون فلز

کاربردهای خاتم و منبت ، که به عنوان پر کننده های پرسلین شناخته می شوند ، ترمیم های دندانی هستند که در مواردی که نیاز به برداشتن یا تعویض مواد پر کننده قدیمی است ، به ویژه در مواردی که اتلاف مواد زیاد است ، استفاده می شود. می توان از آنها برای ترمیم دندانهای ترک خورده یا شکسته اما آسیب دیده کافی برای نیاز به روکش و یا دندانهایی با پوسیدگی متوسط ​​استفاده کرد. کاندیدای دندانپزشکی ایده آل برای کاربرد منبت یا منبت چیست؟

دندانی که بیش از حد کبود یا آسیب دیده باشد تا بتواند با پر کردن با موفقیت درمان شود ، اما ساختار دندان سالم کافی برای عدم نیاز به روکش دارد ، به راحتی با استفاده از منبت یا منبت قابل درمان است. در حین ساختن پر کننده های آمالگام ، ممکن است لازم باشد از نظر روش استفاده ، بافت سالم از دندان مطابق با اصل پیوست فیزیکی برداشته شود.

به همین دلیل ، پس از تعویض پرکننده های آمالگام ، از دست دادن مواد در دندان ها زیاد است و ممکن است ترمیم آنها با پرکردن کامپوزیت امکان پذیر نباشد. برای ترمیم این دندان ها ترشحات سرامیکی که ماندگاری بالاتری دارند ، ترجیح داده می شوند. در حالی که پر کننده های سرامیکی ساخته می شوند ، دندان به صورت دیجیتال و بدون استفاده از هیچ ماده شیمیایی تحت تأثیر اندازه گیری قرار می گیرد ، طراحی آن در محیط رایانه انجام می شود و ظرف مدت 15 دقیقه آن را از بلوک چینی تراشیده و روی دندان می گذارند.

استحکام دندان: برخلاف پرکننده های آمالگام سنتی که واقعاً مقاومت دندان ها را کاهش می دهد ، پرکننده های پرسلن (منبت و منبت) تا 75٪ به تقویت دندان کمک می کنند.

طول عمر دندان: یک پرکننده پرسلن به جلوگیری از نیاز به درمان اضافی دندان در آینده و طولانی شدن عمر دندان کمک می کند.

ازن درمانی

ازن درمانی که به آن اکسیژن درمانی نیز گفته می شود ، نوعی درمان است که با استفاده از اکسیژن عفونت را از بین می برد و از بافت سالم اطراف آن بدون عوارض جانبی سمی داروها پشتیبانی می کند. ازن درمانی بر این اصل استوار است که اکسیژن خالص اثر بهبودی در بدن ایجاد می کند و بنابراین می تواند با از بین بردن عواملی که باعث عفونت می شوند ، خود را بهبود بخشد. باکتری های ساکن دهان در یک محیط اسیدی تکثیر می شوند.

ازن اسیدیته دهان را خنثی می کند و سطح pH را تغییر می دهد ، بنابراین باکتری های مضر دهان را از بین می برد و در نتیجه فلور دهان سالم تری ایجاد می شود. ازن به عنوان عنصری حمایتی در درمان های دندانپزشکی جامع به ویژه در جراحی های دهان و دندان (انواع کیست ها ، عفونت ها ، زخم های پس از کشیدن دندان) و درمان لثه استفاده می شود. هنگام استفاده از ازن درمانی هیچ تزریقی انجام نمی شود. این یک برنامه دردناک نیست و پس از آن دیگر نیازی به استفاده از دارو (مسکن و غیره) نیست. بعد از عمل می توان زندگی روزمره را ادامه داد.

درمان های ویتامین C

ویتامین C یک ویتامین پر کاربرد است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن شناخته می شود. فواید ویتامین C برای سلامتی محدود به از بین بردن سرماخوردگی نیست. تزریق ویتامین C برای کمک به روند بهبودی پس از جراحی دندان (کشیدن دندان ، جراحی ایمپلنت و سایر اقدامات جراحی) و همچنین به عنوان درمان حمایتی برای جایگزینی پر کردن آمالگام استفاده می شود.

مکمل های داخل وریدی ویتامین C هنگام جایگزینی پر کننده های آمالگام مهم است زیرا می تواند به سم زدایی و از بین بردن جیوه جمع شده در بدن به دلیل پر شدن آمالگام و همچنین جیوه جذب شده در طی فرآیند جایگزینی پر کننده های آمالگام کمک کند. وقتی ویتامین C به جای خوراکی با تزریق داخل وریدی (IV) تجویز شود ، می تواند به سطح بالاتری در خون برسد. هر درمان داخل وریدی باید متناسب با بیمار و نیازهای خاص وی باشد. بنابراین برای طراحی بهترین برنامه درمانی با دندانپزشکی جامع خود مشورت کنید.

تکثیر درمانی (PRF ، PRP)

تکثیر درمانی نوعی تزریق درمانی است که روند بهبود طبیعی بدن را تحریک می کند. تکثیر درمانی در دندانپزشکی جامع برای بهبود ترمیم بافت نرم استفاده می شود. پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) و فیبرین غنی از پلاکت (PRF) که به طور کلی در قرار دادن پیوند استخوان و ایمپلنت های دندانی م effectiveثر هستند ، از فرآیندهایی استفاده می کنند که با جدا کردن پلاکت ها از سلول های دیگر خون ، بهبودی را در محل عمل آغاز و تسریع می کنند. ذکر شده است. فیبرین غنی از پلاکت (PRF) از سرم خون خود فرد ساخته می شود که فاکتورهای رشد را متمرکز کرده و سلول های بنیادی تولید می کند.

برنامه های لیزری

لیزرهای مورد استفاده در دندانپزشکی یکی از مهمترین روشهای درمانی است که تقریباً در هر درمان دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. لیزرها در درمان بافت نرم و بافت های سخت انواع مختلفی دارند.

در لیزر درمانی بیماری های پریودنتال (بیماری های لثه) ، هیچ روش برش یا بخیه در مقایسه با کاربردهای سنتی جراحی وجود ندارد. این روش را سریع ، تقریباً بدون درد می کند که به طور م .ثر بیماری لثه را درمان می کند. علت اصلی از دست دادن دندان در بزرگسالان بیماری لثه است. گزارش شده است که بیماری های لثه ارتباط مستقیمی با بیماری های قلبی ، زخم ، آرتروز ، زایمان زودرس و موارد دیگر دارد.

علائم بیماری های لثه را می توان به قرمزی لثه ، خونریزی هنگام مسواک زدن ، لرزش دندان و بوی بد دهان اشاره کرد. بیماری های کنترل نشده لثه بسیار جدی تر شده و به صورت جیب های عمیق و لثه ای که محل زندگی باکتری ها است ، آشکار می شوند. این باکتری ها می توانند باعث از بین رفتن تدریجی استخوان فک شوند که از دندان های شما پشتیبانی می کند.

باکتری های پریودنتال نیز وارد جریان خون می شوند و می توانند بسیاری از مشکلات پزشکی دیگر را ایجاد کنند. این جیب های پریودنتال که در محل اتصال دندان و لثه ایجاد می شوند ، در صورت عدم درمان عمیق تر می شوند و در نهایت باعث از بین رفتن دندان می شوند.

بارزترین و مهمترین حساسیت لیزر این است که فقط بافت آلوده را از ناحیه خارج می کند. اطمینان از باقی ماندن بافت سالم در منطقه است. این امر بهبود سریعتر پس از عمل و حداقل از دست دادن دندان و استخوان را تضمین می کند.

لیزر دستگاه های پزشکی همه کاره ای است که می تواند برای ضد عفونی یا برش در لثه نور شدیدی منتشر کند یا برای سفید شدن نور کم ، التهاب و بهبودی را کاهش دهد. در دندانپزشکی جامع از لیزر برای اهداف مختلف در طول موج های مختلف استفاده می شود و مزایای مختلفی برای بافت های نرم و سخت دارد.

بافت های نرم:

• توانایی برش ، انعقاد (توقف خونریزی) ، بخار شدن بافت هدف

• بسته شدن رگهای خونی کوچک – ایجاد یک زمینه جراحی خشک

• بسته شدن عروق کوچک لنفاوی – کاهش تورم

• عقیم سازی بافت

• با کاهش جمع شدن بافت پس از جراحی ، جای زخم کمتری ایجاد می شود

بافت های سخت:

• قابلیت برداشتن انتخابی بافت پوسیدگی دندان

• احتمال ترک خوردن دندان در مقایسه با استفاده از ابزارهای چرخشی معمولی کمتر است

• عقیم سازی بافت باقی مانده دندان که به دلیل وجود باکتری از پوسیدگی پاک شده است

کاشت زیرکونیوم سرامیکی

دندانهایی که قابل درمان نیستند ممکن است همیشه خود را با درد نشان دهند. با این حال ، آنها باعث التهاب مزمن در سراسر بدن می شوند. گاهی اوقات تنها راه حل کشیدن دندان است. در مواردی که باید دندان یا دندان کشیده شود ، از دست رفتن دندان ها نه تنها بر عملکرد جویدن و گفتار تأثیر منفی می گذارد ، بلکه باعث ایجاد مشکلات زیبایی نیز می شود. در دندانپزشکی جامع ، تنها راه حل از دست دادن دندان ، استفاده از ایمپلنت دندان است.

از ایمپلنت های فلزی تیتانیوم به عنوان کاربرد ایمپلنت در دندانپزشکی سنتی استفاده می شود. در دندانپزشکی جامع نگر (کل نگر) ، با فناوری امروز ، کاشت دی اکسید زیرکونیوم بیشتر ترجیح داده می شود. ایمپلنت های زیرکونیوم بسیار سازگارتر از ایمپلنت های فلزی تیتانیوم هستند اما تمام مزایای کاشت فلز تیتانیوم را دارند. ایمپلنت های زیرکونیا ساخته شده از دی اکسید زیرکونیوم در واقع از مقاومت و دوام بیشتری نسبت به ایمپلنت های معمولی فلز تیتانیوم برخوردار هستند.

یک مزیت دیگر این است که در مقایسه با ایمپلنت های فلزی تیتانیوم خوردگی ندارند. در هنگام جویدن ، فلز به طور دائمی از طریق خوردگی یا سایش در دهان آزاد می شود و ممکن است حساسیت موضعی (قرمزی ، تورم) از غشاهای مخاطی / لثه وجود داشته باشد. علاوه بر این ، ممکن است با واکنش های سیستم ایمنی بدن ، اثرات سیستمیک روی کل ارگانیسم ایجاد شود. این ها می توانند هم واکنش های آلرژیک و هم التهابات خاموش ایجاد کنند.

برنامه های کاشت زیرکونیوم در مینوسا انجام می شود!

از ایمپلنت های زیرکونیوم سرامیکی در دندانپزشکی بیولوژیک استفاده می شود. دی اکسید زیرکونیوم ، که محتوای ایمپلنت های سرامیک زیرکونیوم است ، یک ماده الکتریکی خنثی است. این ماده حاوی فلز نیست و به لطف رنگ سفید آن ، از نظر زیبایی هم فرد و هم پزشک را راضی می کند. رنگ خاکستری در زیر لثه منعکس نمی شود. کاشت سرامیک توسط بدن فرد کاملاً تحمل می شود. به این ترتیب ، بافت اطراف ایمپلنت به صورت بهینه بهبود می یابد.

در مواردی که به ترمیم دندان تک یا چند ترمیم دندان احتیاج دارد ، می توان با خیال راحت از آن استفاده کرد. هر محصولی که در ساخت کاشت سرامیک استفاده می شود از زیرکونیوم تشکیل شده است. به عنوان مثال ، هنگام بلند کردن لثه در ناحیه ای که ایمپلنت قرار داده می شود یا آماده سازی سوکت در استخوان محل قرار دادن ایمپلنت ، می توان از ابزار زیرکونیوم غیر فلزی و ابزار چرخشی استفاده کرد. استفاده می شود.

کاشت زیرکونیوم برای چه کسانی مناسب است؟

از کاشت های تیتانیوم برای جایگزینی دندان های از دست رفته با موفقیت زیادی استفاده شده و می شود. شکی نیست که آنها داده های طولانی مدت برای پشتیبانی از استفاده از آنها دارند. تیتانیوم گزینه ای مطمئن و بسیار قابل اعتماد است. آنها بیشترین ترجیح مواد را دارند زیرا بسیار محکم ، ماندگار هستند و به خوبی با استخوان ادغام می شوند.

اما اگر کاشت تیتانیوم گزینه درستی برای شما نباشد چه می کنید؟

ما خوشحالیم که ایمپلنت های سرامیکی را به افرادی که به فلز حساسیت یا حساسیت دارند و یا سبک زندگی جامع تری را ترجیح می دهند ، ارائه می دهیم. شاید شما هم اصطلاح کاشت زیرکونیا را شنیده باشید. کاشت زیرکونیوم و ایمپلنت زیرکونیا همان کاربردها هستند. ایمپلنت های دندانی زیرکونیوم از اکسید زیرکونیوم (ZrO2) ساخته شده است ، ماده ای خاص ، صنعتی و دارای تأثیر زیاد که به طور سنتی در مهندسی هوافضا به دلیل مقاومت زیاد در برابر شکستگی و گرما مورد استفاده قرار می گیرد.

مراقبت از ایمپلنت های دندانی

ایمپلنت های دندانی در صورت قرارگیری صحیح و مراقبت از آنها ، برای تمام عمر مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال ، اگر ایمپلنت ها حفظ نشوند ، بیماری های پریودنتال (بیماری های لثه) مانند موکوزیت و پری ایمپلنتیت می توانند رخ دهند و باعث از بین رفتن استخوان و در نتیجه از بین رفتن ایمپلنت شما شوند. از آنجا که نحوه برخورد ایمپلنت با بافت لثه شما با دندانهای طبیعی متفاوت است ، برای حفظ سلامت لثه و استخوان مراقبت و پیگیری ویژه ای لازم است. با این حال ، این مراقبت و پیگیری با مراقبت یا پیگیری که برای دندانهای خود انجام می دهید تفاوتی ندارد.

نظافت منظم و حرفه ای حداقل 2 بار در سال مهم است.

برای موفقیت طولانی مدت کاشت دندان در دهان ، تمیز کردن حرفه ای 2-3 بار در سال و همچنین استفاده از مسواک زدن و نخ کشیدن در خانه توصیه می شود.

مراقبت از کاشت در خانه نیز مهم است.

مسواک زدن منظم و نخ دندان کشیدن روزانه بخش مهمی از مراقبت در منزل است. همچنین توصیه می شود از مسواک های کوچک برای تمیز کردن مناطق دشوارتر استفاده کنید. فراموش نکنید که توصیه های مراقبت مناسب را از دندانپزشکی جامع خود دریافت کنید.

علائم بیماری لثه در اطراف کاشت شما چیست؟

قرمزی و تورم در اطراف کاشت دندان می تواند نشانه هایی از ایمپلنت دندان آلوده باشد. بیماری لثه می تواند باعث از دست دادن استخوان شود ، که می تواند منجر به از بین رفتن ایمپلنت شما شود. از آنجا که درد غالباً با بیماری لثه همراه نیست ، لازم است از علائمی آگاه باشید از جمله: علائم رایج:

• طعم ناخوشایند دهان

• خونریزی هنگام مسواک زدن

• تخلیه از لثه

• قرمزی یا تورم

اگر هرکدام از این علائم را تجربه کردید ، با دندانپزشک خود قرار ملاقات بگذارید تا مشکلات پیش از وخیم تر شود.

در حقیقت ، دندانپزشکی جامع ، امروزه یک شاخه بهداشتی در حال افزایش است که به دوران باستان برمی گردد. هدف در دندانپزشکی جامع پیشگیری و درمان بیماریهای دندان و لثه با مواد غیر سمی ، زیست سازگار و رویکرد طبیعی ، با توجه به روشهای مدرن و سنتی است. تمام رویکردهای جامع برای از بین بردن نه تنها علائم بیماری ، بلکه علت اصلی آن نیز کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.