اگر از درمان دندانپزشکی یا ایمپلنت می ترسید یا نگران هستید ، توصیه می کنیم مقاله زیر را بخوانید.

ایمپلنت به مهمترین گزینه در موارد کمبود دندان تبدیل شده است. در کمبودهای تک دندان ، نیاز به پروتز با تراش دادن دندانهای مجاور از بین رفته است و کام به عنوان یک گزینه مهم در برابر کمبود پروتز و پلهای طولانی در کمبودهای متعدد دندان تبدیل شده است. با استفاده از فناوری های تازه توسعه یافته ، حتی افرادی که تحلیل قابل توجهی از استخوان دارند ، جایی که حتی پروتز کام را نمی توان عملیاتی کرد ، می توانند به دندان های ثابت دست یابند و در صورت داشتن دندان های سالم به یک سطح عملکردی و زیبایی برسند.

اگرچه امروزه جراحی ایمپلنت به یک موقعیت معمول و گسترده تبدیل شده است ، اما ترس و نگرانی در مورد این جراحی نیز بسیار دیده می شود. در حالی که بسیاری از این نگرانی ها بی اساس هستند ، برخی نگرانی ها نیز دارای یک حقیقت هستند. مطمئناً شما نمونه های منفی مختلفی از جمله کاشت بیشتر برای درمان های دندانپزشکی را در اطراف ما می شنوید. بد نیست بپذیریم که اکثر این مثالها نیز دارای واقعیتی هستند. اما نکته ای که نباید فراموش شود این است که نه تنها تجربیات خوب بلکه منفی ها خبرساز هستند و در محیط های کتبی و شفاهی بیان می شوند.

دلایل درمان دندان و ترس از ایمپلنت:

ترس از دندانپزشکان بدون دلیل مشخص

ترس بدون دلایل مشخص مانند ترس از ارتفاع ، ترس از مکانهای بسته کاملاً رایج است. ما بسیاری از بیماران را داریم که حتی اگر چندین دهه از دردی شدید رنج می بردند و به دلیل بی دندانی مشکل داشتند ، به دندانپزشکی مراجعه نکرده اند. به طور کلی ، وقتی این افراد قادر به ادامه زندگی عادی خود نیستند ، به دلیل ضرورت حیاتی به ما مراجعه می کنند و به دلیل مشکلات انباشته شده سالها مشکلات مهمی در دهان وجود دارد. به این ترتیب ، بیش از 95٪ از بیمارانی که به ما مراجعه می کنند ، درمان خود را در ما یا در کلینیک دیگری آغاز می کنند. اگرچه ما یک متخصص روانشناسی نیستیم ، اما نتیجه ای که با توجه به تجربه خود از این نتیجه خواهیم گرفت این است که در صورت بروز ضرورت می توان بر ترس غلبه کرد.

پس چرا این ترس را در مراحل اولیه تجدید نمی کنیم؟ این راه حل بدون نیاز به درمان های جامع تر و بدون مشکل برای چندین سال در دست شما است. توصیه ما در این مورد:

با دوستانی که تجربه دندانپزشکی خوبی دارند صحبت کنید. مثالهای خوبی را نمی توان گفت مگر اینکه از آنها سوال شود. کسانی را که تجربه خوبی در محیط نزدیک ، محیط کار ، محیط خانواده شما دارند ، پیدا کنید. ارتباطات اجتماعی در اینترنت اکنون قسمت مهمی از زندگی ماست. دوباره در این سیستم عامل ها ، سوالات خود را بپرسید ، تجربیات خوب را بخوانید. باز هم فراموش نکنید که تجربیات منفی بیشتر نوشته می شوند. به عنوان مثال ، بیایید یک تلفن همراه X با نام تجاری خوب را در نظر بگیریم که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی میزان رضایت مشتری 95٪ را در این مارک فرض کنیم و اینترنت را بررسی کنیم ، خواهید دید که میزان نظرات منفی بسیار بیشتر از 5٪ است. زیرا فرد ناراضی ، عصبانی و راضی این مسائل را بیشتر بیان می کند.

اگر نتوانید با کمک خود و محیط نزدیک خود بر ترس خود غلبه کنید ، می توانید از نظر روانشناسی کمک بگیرید. من یک مشکل روانشناختی مهم ندارم ، آیا من یک اختلال روانی دارم یا چه نیازی است ، بنابراین در مورد یک روانشناس فکر نکنید. اگر نتوانیم بر ترس از دندانپزشکان غلبه کنیم ، مشکلاتی که ممکن است تجربه کنید حداقل به اندازه سایر مشکلات روانی مهم است.

بین ترس از دندانپزشک (از درمان دندانپزشکی) و ترس از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی من تفاوت قائل شوید. فقط در شرایط کلینیک می توانید بر ترس دندانپزشکی غلبه کنید. مراجعه به کلینیک نیازی به معالجه شما نیست. هیچ کس شما را مجبور به نشستن و نشسته و به درمان خود نمی رساند. هیچ دلیلی برای ترس از معاینه معمول وجود ندارد. ابتدا عکسبرداری از شما انجام می شود. هیچ درد و پریشانی وجود ندارد و پرتویی که در معرض آن قرار می گیرید در حدی نیست که بر سلامتی شما تأثیر بگذارد. یک یادداشت کوتاه برای کسانی که از اشعه ایکس می ترسند ، تمام کلینیک ها و معاینات در ترکیه توسط آژانس انرژی اتمی ترکیه بررسی می شود. هر دستگاه اشعه ایکس به طور منظم توسط این موسسه بررسی می شود و در صورت نقض استانداردها ، می توان مجوز را لغو کرد. بعد از عکسبرداری با اشعه ایکس ، شما روی صندلی درمان خواهید نشست ، اما وحشت نکنید. درمان شما شروع نمی شود! پزشک رادیوگرافی و دهان شما را معاینه می کند. بدون سوزن ، بدون درد. ما می توانیم 100٪ این را تضمین کنیم. سپس او به شما می گوید که چه کاری باید انجام شود و به سوالات شما پاسخ می دهد. با خیال راحت هر سوالی دارید بپرسید. به نظر ما ، یکی از صلاحیت های پزشک خوب پزشکی است که بدون س questionال از منطق و ضرورت ، به انواع سوالات بیمار پاسخ دقیق دهد.

شما به پزشکی نیاز دارید که نه تنها در درمان مهارت داشته باشد بلکه در برقراری ارتباط نیز مهارت داشته باشد. یکی از مهمترین عوامل غلبه بر ترس شما ارتباطی است که پزشک با شما برقرار خواهد کرد. بنابراین ، هنگامی که به دنبال کلینیک یا پزشک مناسب برای قرار ملاقات هستید ، فقط کیفیت درمان را بررسی نکنید ، پیام ظرافت را نیز در نظر بگیرید. ارتباط ضعیف می تواند ترس شما را بیشتر جلب کند. شما می توانید مقاله مرتبط ما را برای آنچه باید در معاینه اول به آن توجه کنید مطالعه کنید.

شما می توانید در کلینیکی که تحت معاینه قرار گرفته اید ، درخواست تماشای معالجه بیمارانی که سلامت دهان و دندان آنها را دارد ، کنید. ممکن است گرفتن مجوز از بیمار در مرحله درمان و پیگیری درمان مفید باشد. برای شما بسیار خوب خواهد بود که یک درمان بدون درد را مشاهده کنید. بعد از بی حسی موضعی ، بیماران ما حتی هنگام قرار دادن ایمپلنت درد ندارند. علاوه بر این ، با اجازه بیماران ، می توانید با بیمارانی که در یک منطقه مشابه با شما در کلینیک یا از طریق تلفن درمان دندانپزشکی دارند صحبت کنید و از آنها در مورد همه مشکلات خود س askال کنید. یادگیری از زندگی می تواند بسیار آرامش بخش تر باشد. همچنین می تواند به شما در ارزیابی کیفیت بالینی و پزشک کمک کند.

یک کلینیک خوب به شما کمک می کند ترس خود را از پزشکی که می تواند ارتباط خوبی برقرار کند و به وضعیت شما احترام بگذارد ، غلبه کنید.

ترس از سوزن

بسیاری از افراد هر جا روی بدنشان باشد از آمپول می ترسند یا می ترسند. یکی از قسمتهای ضروری درمان دندان سوزنهایی است که قبل از درمان برای بی حسی موضعی شلیک می شود. این ترس جای شرمندگی ندارد. حتی بیماران ما که به عنوان فرمانده در شرق خدمت کرده اند و بدون پلک زدن وارد درگیری شده اند ، ممکن است کسانی را پیدا کنند که از سوزن می ترسند. تنها چیزی که می توانیم بگوییم این است که درد سوزن در دستان خوب و باتجربه بسیار کم خواهد بود. این درد علاوه بر درد و دردهای ناشی از دندان ، دردی لحظه ای و خفیف است که در سمت چپ صفر خواهد ماند. علاوه بر این ، حتی درد جزئی با سوزن های الکترونیکی فن آوری جدید احساس نمی شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با ما مشورت کنید.

درد در طی درمان دندانپزشکی

هدف از بی حسی موضعی بی حس كردن ناحیه تحت درمان است. در ناحیه بی حس درد نخواهید داشت. درمان هایی مانند پر کردن ، درمان کانال ریشه ، تراش دندان برای پروتز ، کاشت ایمپلنت همه با بی حسی انجام می شود. بنابراین نباید احساس درد کنید. اگر هنگام شروع درمان احساس درد می کنید ، به این معنی است که بی حسی موضعی در سطح کافی انجام نشده است. نترسید که بگویید احساس درد می کنید. بی حسی در ناحیه درمان باید کاملاً تضمین شود تا درمان شما به راحتی انجام شود. اگر درمان شما طولانی شود ، ممکن است اثر بیهوشی کاهش یابد. در این حالت پزشک می تواند بیهوشی را تجدید کند. اگر شروع به احساس درد جزئی می کنید ، در صورت تمایل به ذکر وضعیت بپردازید. زیرا مدت زمان بیهوشی از بدن به بدن دیگر متفاوت است. حتی در جراحی ایمپلنت ، بسیاری از بیماران ما حتی هنگام قرار دادن ایمپلنت متوجه نمی شوند ، چه رسد به درد.

اگر صدای گریه ، فریاد و فریاد بیمار در محیط بالینی را می شنوید ، تقریباً همه آنها صدای ناشی از ترس کودکان است. سر و صدا در کلینیک های ما شامل اصوات حاصل از ابزار کار الکتریکی ما است 🙂

مشکلاتی که تجربه خواهید کرد خستگی فک به دلیل نشستن طولانی روی صندلی دندانپزشکی و دهان باز نگه داشتن شما برای مدت طولانی است. می توانید این را به عنوان یک رژیم کوچک در نظر بگیرید که مراقبت های لازم را به موقع از دندان هایتان نشان ندهید 🙂

با درمان های خاص ، تجربه درد پس از درمان بسیار طبیعی است. در نهایت ، بخشی از بدن شما تحت فرآیندهای خاصی قرار دارد و حساسیت یا آسیب دیدگی وجود دارد که در مدتی بهبود می یابد. وقتی اثر بیهوشی از بین می رود ، سطح دردی که می تواند تجربه کند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. در نهایت ، آستانه درد از یک بدن به بدن دیگر متفاوت است. برخی از بیماران ما می گویند که حتی پس از درمان ایمپلنت احساس درد کافی برای استفاده از مسکن را ندارند. این دردی که ممکن است تجربه شود بیش از دردی که قبلاً از دندان رنج برده اید بیشتر نخواهد بود و طی چند روز کاهش می یابد. علاوه بر این ، مسکن هایی که پزشک به شما می دهد این دردها را تسکین می دهد یا به طور قابل توجهی آنها را سرکوب می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید قسمت ملاحظات پس از درمان را مطالعه کنید.

اجتناب از جراحی ایمپلنت

ترس و نگرانی در مورد جراحی ایمپلنت بسیار بیشتر و بیشتر از سایر درمان های دندانپزشکی است. همانطور که از نام آن مشخص است ، یک روش جراحی انجام می شود و یک جسم خارجی مانند یک پیچ در بدن قرار می گیرد. شما 100٪ حق دارید نگران باشید. کاشت یک روش جراحی مهم است ، ترس از کاشت طبیعی است ، اما نیازی به ترس نیست. میزان موفقیت در کلینیک های مجهز و دستان باتجربه بیش از 95٪ و حتی 98٪ است. اگر کسی نوید موفقیت 100 درصدی را می دهد ، توصیه می کنیم محتاط باشید.

دو عامل متداول در عدم موفقیت در جراحی ایمپلنت ، خرابی کاشت قرار گرفته در استخوان یا خرابی کاشت بعد از عفونت در ناحیه کاشت است. سایر خطرات در مکانهای مجهز و باتجربه بسیار نادر دیده می شوند. عدم اتصال ایمپلنت با استخوان به دلیل برنامه ریزی نادرست درمان ، درمان ناقص ، استفاده در ناحیه ای که استخوان در آن بسیار ناکافی است یا عدم توجه کافی بیمار به بهداشت دهان و دندان پس از کاشت ، ایجاد می شود.

در این حالت ، ایمپلنت پس از انجام اقدامات درمانی و تقویت لازم در آن ناحیه ، از محل خود خارج شده و کاشت مجدداً قرار می گیرد. در مواردی که نمی توان ایمپلنت گذاشت ، از محلول های پروتز استفاده می شود. مجدداً ، به همان دلایل ، اگر عفونت در ناحیه ای که کاشت قرار داده شده رخ دهد ، می توان بدون از بین رفتن کاشت در تشخیص زودرس ، عفونت را درمان کرد. در غیر این صورت ، ایمپلنت برداشته می شود و عفونت در ناحیه مربوطه درمان می شود و می توان ایمپلنت را مجدداً روی این ناحیه قرار داد.

کاشت موثرترین و متداول ترین روش توصیه شده برای بی دندانی در سراسر جهان است. این روش با موفقیت برای میلیون ها نفر اعمال شده و موفقیت بالایی را به همراه دارد. با توجه به مزایای کاشت ، خطر بسیار کم باقی می ماند. شما می توانید مزایای کاشت را در صفحه درمان ایمپلنت ما بخوانید. تصمیم با شماست.

دومین ترس بزرگ در درمان ایمپلنت ، درد و رنجی است که می تواند تجربه شود. یک پیچ تیتانیوم در استخوان فک شما قرار می گیرد. ممکن است فکر کنید که ناخن بسیار بزرگی در هر قسمت از بدن شما کوبیده شده است. این یک وضعیت چشمگیر است. نترس هنگامی که کاشت بعد از بی حسی موضعی قرار می گیرد ، احساس درد نخواهید کرد. این شامل لیفت سینوس و جراحی پیشرفته استخوان است که در بعضی موارد لازم است. شما ممکن است صداهای سوزن سوزن شدن را بشنوید اما احساس درد نکنید. ما در این مورد بسیار راحت صحبت می کنیم زیرا برای هزاران بیمار ایمپلنت زده ایم. برخی از بیماران ما حتی زمان کاشتن را نمی دانند. فکرش را بکنید ، ما بیمارانی داریم که سالهاست به دندانپزشک مراجعه نکرده اند ، حتی از داشتن یک ماده سیر کننده می ترسند و بنابراین از روی ناچاری ، هرچند با ترس زیاد ، به ما مراجعه کرده اند. پس از درمان ، تقریباً همه این بیماران تاکنون بیهوده رنج برده اند و اظهار داشتند که هنگام قرار دادن ایمپلنت مشکلی ندارند. با این حال ، کاملاً به ما اعتماد نکنید. به ما یا کلینیکی که به آن اعتماد دارید مراجعه کنید. چند درمان جراحی را با مجوز دنبال کنید. حل و فصل نشوید ، سپس با بیماران صحبت کنید. شما چیزی را از دست نخواهید داد

بله ، اگر از من سوال کنید که آیا بعد از درمان ایمپلنت درد دارم؟ در پایان ، ما یک “میخ” به استخوان شما زده ایم 🙂 احساس درد هنگام از بین رفتن اثر بیهوشی بسیار طبیعی است. اما این درد موقتی و طی دو تا سه روز خواهد بود. مسکن هایی که پزشک توصیه می کند این درد را سرکوب می کند و رنج زیادی نمی کشید. بعد از اینکه درد کمتر و کمتر از دردی که متحمل شده اید ، می توانید دندان یا دندانهایی سالم و طبیعی داشته باشید.

تورم و کبودی صورت در برخی از بیماران دیده می شود ، به ویژه هنگامی که لیفت سینوس و جراحی پیشرفته استخوان اعمال می شود. در این حالت موقتی است و به تدریج برای مدت یک هفته در من از بین می رود.

به طور خلاصه ، در یک مرکز مجهز و دستان باتجربه ، شما احتمالاً دندان های عملکردی و دهانی سالم دارید که کمی دردسر دارد.

آیا به دلیل تجربیات منفی خود از تجربه موارد مشابه در مکان جدید می ترسید؟

ممکن است قبلاً تجربه های منفی داشته باشید. به طور کلی ، نمونه های منفی عدم موفقیت در درمان ، ارتباط بد با پزشک ، مشکلات مربوط به قیمت درمان و پشتیبانی ضعیف پس از درمان است. متاسفانه در هر صنعتی 100٪ کیفیت وجود دارد. دستیابی به کمال در زندگی واقعی امکان پذیر نیست. با این حال ، نباید در این مورد بدبین باشید. برای ما مناسب نیست که در مورد خود ارزیابی کنیم. با این وجود بسیاری از کلینیک ها و دندانپزشکان در خارج از ما هستند که وظیفه خود را به طور جدی و خوب در بخش بهداشت انجام می دهند. این شما هستید که می توانید کلینیک ها و پزشکانی پیدا کنید که انتظارات شما را برآورده کنند. چگونه در هنگام خرید خانه هنگام خرید ماشین فکر و تحقیق زیادی می کنید و باید در یک منطقه مرتبط با سلامتی خود اینگونه باشید.

از دوستان خود بپرسید ، درباره آنها آنلاین تحقیق کنید و گزینه های خود را انتخاب کنید. قرار ملاقات کنترلی بگذارید. سپس مشاهده خود را انجام دهید. شما مجبور نیستید در مکانی که راحت شما نیست درمان را شروع کنید.

مطمئن شوید که برای مدت زمان کافی قرار ملاقات گذاشته اید. به پزشک اجازه دهید بعد از آن با جزئیات توضیح دهد که چه کاری باید انجام دهد. سپس در مورد هر موضوعی که در مورد برنامه درمان نمی فهمید ، سوال کنید. از پرسیدن هر سوالی که فکر می کنید دریغ نکنید. اگر کلامتان روی سر شما نمی نشیند ، از دکتر بخواهید آن را روی صفحه نشان دهد. تجربه پزشک را در این زمینه و بهداشت بالینی مشاهده کرده و به راحتی از او س askال کنید. در مورد روش های فن آوری استفاده شده و مزایای آنها اطلاعات کسب کنید. بهداشت کلینیک را زیر سوال ببرید. مهمتر از همه ، اگر منفی هایی در درمان وجود داشته باشد (چیزی به عنوان موفقیت 100٪ وجود ندارد) ، اگر انتظارات شما برآورده نشود ، چه اتفاقی می افتد ، از پشتیبانی پس از درمان بخواهید. مشکل هم مشکل است. از کجا خواهید فهمید که یک مکان مناسب برای شما وجود دارد بدون اینکه آن را بدون سوال بررسی کنید. به این ترتیب قطعاً مکانهایی را پیدا خواهید کرد که انتظارات شما را برآورده می کنند. اگر مطمئن نیستید ، هیچ کس نمی تواند شما را مجبور به درمان کند. راحت باش.

یکی از شرایطی که ما بسیار تجربه می کنیم این است که بیمار نمی تواند مشکلات خود را به وضوح به پزشک بگوید. مشکلات یا سو تفاهماتی که به راحتی قابل حل هستند ، به دلیل این عدم ارتباط قابل حل نیستند. ممکن است احساس تردید در بیمار نسبت به پزشک وجود داشته باشد. علاوه بر این ، اگر من از پزشک انتقاد کنم ، این نگرانی وجود دارد که درمان من به خوبی انجام نشود. چنین چیزی ممکن نیست. مشخصات پزشک مستبد سابق که می تواند بیمار خود را سرزنش یا سرزنش کند تغییر کرده است و باید کاملاً تغییر کند. یک پزشک خوب باید به کیفیت ارتباطات و همچنین کیفیت درمان توجه کند. یکی از بزرگترین عوامل عدم موفقیت در درمانها عدم توانایی در برقراری ارتباط راحت ، طبیعی و گرم بین پزشک و بیمار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.