شستشوی دندان وسیله ای برای مصارف خانگی است که کاربرد دارد یک جت آب تحت فشار (یا محلول دیگری مانند دهانشویه یا شوینده های دندان) که به آن نقاطی در دهان دسترسی پیدا می کند که تمیز کردن آنها فقط با یک مسواک دشوار است.

با شستشوی دندان می‌توانیم بقایای مواد غذایی را که در زیر روکش‌ها، بریج‌ها، پروتزهای ثابت روی ایمپلنت‌ها گیر کرده‌اند، به عنوان مکملی برای مسواک زدن روزانه جابجا کنیم.

شستشوی دندان

مزایای شستشوی دندان:

بهداشت مناسب دندان مزایای زیادی دارد که در بسیاری از موارد بدون ترکیبی از مسواک زدن و کمک شستشوی دهان غیرممکن است.

مزایای اصلی استفاده از آن در ترکیب با مسواک زدن عبارتند از:

 • لثه ها: با تمیز کردن زیر آنها از التهاب جلوگیری می کند.
 • خون ریزی: ایجاد ماساژ روی لثه، به یک متحد عالی در پیشگیری و درمان مشکلات پریودنتال تبدیل می شود.
 • پلاک دندان: تجمع آن را در تمام سطوح دندان کاهش می دهد.
 • حفره ها: از ظاهر آنها به خصوص بین دندانی (بین دندان و دندان) جلوگیری می کند.
 • باکتری ها و قارچ ها: از تجمع آنها و در نتیجه پاتولوژی های ناشی از آنها مانند پریودنتیت (در دندان)، پری ایمپلنتیت (در ایمپلنت های دندانی)، عفونت های قارچی (قارچ زیر پروتز…) جلوگیری می کند.
 • هالیتوز دهان: با رعایت بهداشت مطلوب دهان و دندان همراه با مسواک زدن، دستیابی به دهانی شاداب و تمیز از اثرات آن پیشگیری و کاهش می دهیم.
 • بهداشت موثر: در آن دسته از عناصر دهانی که دسترسی به آنها مشکل است، مانند بریج و تاج، باند و سیم ارتودنسی، نگهدارنده ثابت، پروتزهای ثابت روی ایمپلنت، ایمپلنت دندان…

شستشوی دندان

چگونه از آبکش دندان استفاده کنیم؟

استفاده از آن ساده است، فقط باید جت مایع تحت فشار را به سمت ناحیه ای که باید ضدعفونی کنیم هدایت کنیم.

اقداماتی که در رعایت بهداشت مناسب دندان باید رعایت شود عبارتند از:

1. مسواک زدن با یک برس با سختی متوسط ​​با خمیر مخصوص بهداشت خاص ما (دندان‌های استاندارد، حساس، لثه‌های ملتهب، سفید کردن…)

2. نخ دندان یا مسواک بین دندانی بسته به فاصله بین دندان و دندانی که داریم.

3. آبیاری دهان با تاکید بر مناطقی که دسترسی دشوار است.

چگونه یک شستشوی دندان مناسب انتخاب کنیم؟

بعد از تابستان قصد داریم با جدیت بیشتری به سلامت دندان‌ها و بهداشت دهان و دندان اهمیت دهیم.

آبیاری های دهان

آبیاری‌های دهان با قدرت وارد می‌شوند، به‌طوری‌که مدل‌های با ویژگی‌های جدید و متفاوت بیشتر و بیشتر می‌شود که می‌تواند انتخاب مناسب‌ترین آن را برای ما دشوار کند.

ما ویژگی‌های اصلی و کاربرد آن‌ها از آبیاری‌های دهان را توضیح می‌دهیم تا در انتخاب شما به شما کمک کند:

 • اندازه: اندازه مناسب، بسته به تعداد افرادی که در خانه قرار است از آن استفاده کنند (خانواده، واحد) و سبک زندگی (تثبیت شده) می توانیم بدون مشکل در حمام خود (بزرگ، متوسط، کوچک) نصب کنیم. اگر معمولاً در خانه زندگی می کنیم، یا اگر مرتب سفر می کنیم، در سفر هستیم).

انتخاب-آبیاری-دهانی-3

 • توانایی: ظرفیت رسوب بسته به استفاده ای که قرار است انجام دهیم متفاوت خواهد بود، نیاز به یک رسوب بزرگ برای مشکلات پریودنتال، تمیز کردن ایمپلنت ها یا پروتزها (برای جلوگیری از پر کردن مداوم آن). یا اگر فقط لازم باشد چند لکه را برداریم یا نفس خود را تازه نگه داریم کاهش یابد.
 • نازل ها: ما بر اساس مشکلات خود نوع و تعداد دهان‌پینگ‌ها را برای درمان انتخاب می‌کنیم، زیرا هر کدام برای دسترسی‌های سخت، فضاهای بین دندانی، زبان، ارتودنسی…

انتخاب-آبیاری-دهانی-2

 • فشار آبیاری: قدرت مهم فشار جت را برای تطبیق آن با مناطق حساس تر یا کمتر در دسترس تنظیم می کند.
 • نوع آبیاری: مدل های فعلی دارای انواع مختلف جت مانند مونوجت، دیسپرسر، میکرو حباب … هستند که بدون آسیب رساندن و به طور موثرتر نواحی مختلف دهان را تمیز می کنند: پاکت های پریودنتال، روکش روی ایمپلنت ها، پروتزهای ثابت، نگهدارنده ها…
 • نوع منبع تغذیه: اینکه به برق وصل می‌شوند، با باتری کار می‌کنند… این بستگی به این دارد که آیا باید آن را مرتباً حمل کنیم یا آن را در حمام خود ثابت می‌گذاریم. در حال حاضر برخی از آبیاری های دهانی وجود دارند که مستقیماً به شیر آب پیچ می شوند و به هیچ نوع منبع تغذیه نیاز ندارند، اگرچه معمولاً ساده تر هستند.

انتخاب-آبیاری-دهانی-4

اگر متوجه شدید که بهداشت دهان و دندان شما کافی نیست و مدت زیادی است که نظافت و معاینه دندان انجام نداده اید، از کلینیک ما وقت بگیرید، اولین ویزیت رایگان دارید! تیم دندانپزشکان ما متخصص در درمان های دندانپزشکی مورد شما را شخصا ارزیابی کرده و به شما تشخیص می دهند. بیا و ما را ببین، ما در قلب مادرید هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.