طراحی لبخند

طراحی لبخند برای آوردن لبخند فرد به حالت دلخواه با تکنیک هایی مانند پوشش زیرکون ، باندینگ ، سفید کردن ، عمل لثه ، بریج ، تنظیم اندازه دندان و فرم دادن لب است. لثه های شخص با طراحی لبخند ظاهر طبیعی خود را باز می یابیند و رنگ دندان ها ، ترک ها و شکستگی ها اصلاح می شود ، گزش دندان ها اصلاح می شود و عضلات به حالت طبیعی خود برمی گردند.

طراحی لبخند توسط پزشک با بررسی همه جزئیات مانند ساختار صورت ، رنگ پوست ، دندان ها و لب ها انجام می شود. یک مطالعه موفقیت آمیز را می توان با اصلاح مشکلات بهداشت دهان و دندان در چند جلسه نشان داد. بسیار مهم است که دندان ها و لثه ها در طراحی لبخند هماهنگ باشند. برای آنها ایده آل است که در حین خندیدن تا حدی ظاهر شوند.

در زنان ، داشتن دو دندان جلویی کمی بلندتر ، توزیع همگن دندان های مردان و ایجاد پشتیبانی از دندان ها و گونه ها ، می تواند دندان های زیبا و سلامت بیشتری به دست آورد. به لطف برنامه های طراحی لبخند به کمک رایانه ، بدون هیچ اقدامی از قبل می توانید ببینید که چگونه لبخند شما با صورت شما هماهنگ است طراحی صحیح لبخند با تصمیمات مشترک پزشک و بیمار تعیین می شود.

طراحی لبخند شامل چه درمان هایی است؟

سفید کردن دندان ها

پوشش های زیرکونیوم یا پرسلن

پیوند لثه

درمان های ارتودنسی

لامینا و پرسلن

شکل دادن به خطوط لب

ایمپلنت

طراحی لبخند چه مشکلاتی را برطرف می کند؟

مشکلات رنگ دندان

لثه از دست رفته

بی نظمی در چینش دندان ها

فضاهای نامنظم بین دندانها

تغییر شکل شکل صورت

ناسازگاری در اندازه دندان

درمان دندان شکسته و ترک خورده

روند درمان در طراحی لبخند چگونه است؟

در مرحله اول ، با مطلع کردن فرد در مورد ساختار دهان و سلامت دندان شروع می شود. هر آنچه فرد تا آن روز از آن آگاه نبوده و یا اتفاق افتاده مورد ارزیابی و اطلاع رسانی قرار می گیرد. مشکلات جدی که به دلیل مشکلات بسته شدن دندان یا مشکلات لثه در آینده ایجاد خواهد شد ، مورد بحث قرار گرفته است. با در نظر گرفتن این موارد ، یک برنامه ریزی صحیح انجام می شود و یک برنامه درمانی هم برای ظاهر مطلوب و هم برای سلامت دهان ودندان برنامه ریزی می شود. در صورت نیاز به درمان ارتودنسی یا جراحی ، انجام این مراحل ممکن است بیش از 6 ماه طول بکشد.

کار ماک آپ چیست؟

این یک مطالعه پیش نویس است که به ما نشان می دهد قبل از مطالعات طراحی لبخند چه نتیجه ای خواهیم گرفت.اندازه گیری فک پایین و بالا از بیماری که قصد طراحی لبخند را داریم انجام می شود. اندازه گیری ها توسط تکنسین به صورت گچ در می آیند و دندان های مومی روی آن طراحی می شوند.

اشکال دندان طراحی شده بر روی ایمپرسیس توسط دندانپزشک بر روی دهان اعمال می شود ، و موارد اضافی و برچسب با چشم پزشک ساخته می شود و بیمار شکل نهایی آن را قبل از عمل مشاهده می کند. در این مرحله ، تمام جزئیات مانند هماهنگی صورت ، لب ها ، دندان های بالا و پایین ، رنگ ، طول دندان و لثه با جزئیات بررسی می شود. اگر همه عناصر بررسی شده و همه موارد به روشی ایده آل تفسیر شود ، فرایندهای جراحی ، پر کردن و برش دندان شروع می شود.

آیا طراحی لبخند برای زن و مرد متفاوت خواهد بود؟

جنسیت شخصی که طرح لبخند او ساخته خواهد شد بسیار مهم است. از آنجا که فرم لبخند مردان مربع یا مستطیل است ، شکل لبخند زنان گرد یا بیضی شکل است.

چه معیارهایی باید در هنگام طراحی لبخند در نظر گرفته شود؟

سن

با افزایش سن ، فرسایش بر روی دندان ایجاد می شود. شل شدن در عضلات لب بالا و افتادن به سمت پایین با تأثیر جاذبه در عضلات لب پایین اتفاق می افتد. به این ترتیب ، دید دندان در فک بالا کاهش می یابد ، در حالی که دید دندان در فک پایین افزایش می یابد. به لطف طراحی ایده آل ، از داشتن لبخندی جوان و جذاب برای بیمار اطمینان حاصل می شود.

جنسیت

ساختار دندان ها در زن و مرد متفاوت است. در حالی که گوشه های دندان ها با انحنای نرم در خانم ها مشخص می شود ، ساختار دندان ها در آقایان زاویه دار و برجسته تر است. خط خندیدن در زنان با منحنی موازی لب پایین تعیین می شود ، اما خط خنده در مردان صاف تر است.

خصوصیات ظاهری

بین ویژگیهای صورت و فرم دندانها باید رابطه خاصی وجود داشته باشد. فرم های ایده آل دندان های افراد در ظاهر خطوط صورت پنهان است. ساخت دندان زاویه ای برای شخصی که دارای خطوط صورت گرد است ، هماهنگی کلی ظاهر او را بر هم می زند. به این ترتیب لبخندی مصنوعی در فرد به دست می آید.

شکل لثه ها

سطح لثه قابل مشاهده در هنگام لبخند بسیار مهم است. سطح آن به لبخند معنا می بخشد. ظاهر نامطلوب حد لثه ها از جذابیت و زیبایی فرد می کاهد و لثه هایی که کمتر به چشم می آیند باعث ایجاد لبخند مصنوعی می شوند. سطح لثه ایده آل باید در تماس موازی با خط لب فوقانی باشد.

لب

ضخامت ، شکل لب ها ، تقارن گوشه ها ، هماهنگی لب ها با دندان ها به ایجاد زیباترین لبخند کمک می کند. منحنی که در لب در طول لبخند ایجاد می شود ، باید دندان های بالا را دنبال کند. علاوه بر این ، فاصله دو لب باید با اندازه دندان ها هماهنگ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.