انجام حداقل یک معاینه دندانپزشکی درسال بسیار مهم است. دندانپزشک دکتر محسن برزگران با بیان اینکه حداقل یک بار در سال باید معاینه از دندان ها انجام شود ، محسن برزگران درباره معاینه ای که باید روی دندان ها انجام شود صحبت کرد.

بهار ، زمانی که مقدمات رفتن به تعطیلات آماده می شود ، زمان ایده آل برای بررسی دندان ها است. انجام معاینه حداقل یک بار در سال بسیار مهم است و بسیاری از علائم ناراحتی جدی ، از دیابت گرفته تا پوکی استخوان ، در معاینه دندانپزشکی از قبل تشخیص داده می شوند.

حداقل یک بار در سال به معاینه دندانپزشکی مراجعه کنید

هر فردی ، صرف نظر از سن و جنسیت ، از جمله کسانی که فکر می کنند دندانهایشان سالم است و مشکلی ندارند ، باید حداقل سالی یک بار و در حالت ایده آل سالانه دوبار دندان هایشان را معاینه کنند. برخی از بیماری های جدی سیستمیک به طرق مختلف در دهان آشکار می شوند.

در طی معاینه دندانپزشکی ، بیماریهای جدی مانند کمبود ویتامین و کمبود آهن ، پوکی استخوان و گاهی دیابت (دیابت) ، سرطان دهان ، ایدز (HIV) را می توان در طی معاینه دندانپزشکی تشخیص داد. با انجام درمان های سنتی مانند جرم گیری تارتار ، استفاده از فلوراید محافظ در مراجعه به دندانپزشک معمول ، می توانید در آینده سرمایه گذاری کنید تا دندان های خود را به روشی سالم نگهداری کنید و اجازه دهید برخی از بیماری های جدی زود تشخیص داده شوند.

در هنگام بررسی چه مواردی بازرسی استفاده می شود؟

معاینه دندانپزشکی بافت نرم؛ گونه ها ، لثه ها ، زبان ، کام نرم بررسی می شود. قرمزی ، تورم ، زخم های غیر قابل بهبود به مدت 15 روز یا بیشتر تشخیص داده می شود.

دندان مصنوعی و پرکردگی های قدیمی بررسی می شود.

معاینه مفصل فک انجام می شود. عملکرد باز و بسته شدن دهان مورد بررسی قرار می گیرد ، عضلات مربوطه لمس می شوند.

به خصوص ، التهاب لثه ، فرو رفتگی لثه ، برجستگی های دندان مصنوعی ، پرشدگی زیاد ، شکستگی دندان ها تشخیص داده می شود.

مهمترین ابزار تشخیصی که ما برای معاینه دندانها و بافتهای اطراف استفاده می کنیم “اشعه ایکس پانورامیک” است. اگر از آنچه در اشعه ایکس پانوراما مشاهده می شود بپرسید ؛

پوسیدگی پنهان ،

التهابات نوک ریشه ،

استئوکلازیس ،

بیماری های لثه ،

کیست

آسیب های مفصلی فک ،

دندان های دفن شده یا بیش از حد ،

شرایط دندان های دائمی در کودکانی که دندان های اصلی آنها تغییری نکرده است

سرطان های دهان دیده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.