پلاسمای غنی از فاکتورهای رشد یا CFRP چیست؟

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یا پلاسمای غنی از فاکتورهای رشد (PRGF) آخرین تکنیک بازسازی سلولی است که برای تسریع بهبودی ناشی از جراحی های دهان

پلاسمای غنی بدست می آید از خون خود بیمار که از یک طرف فاکتورهای رشد را جدا می کند، پروتئین هایی که مسئول فرآیند ترمیم و بازسازی بافت هستند. ما می توانیم این فاکتورهای رشد را در پلاکت ها و همچنین در پلاسمای خون پیدا کنیم.

خاص بودن این فاکتورهای رشد باعث می شود که دوره بعد از عمل بیمار بیشتر شود فرآیند ترمیم سریع بافت دستیابی به بهبودی بسیار سریعتر از آسیب، حتی در نیمی از زمان.

درمان شامل چه مواردی است پلاسمای غنی از فاکتورهای رشد یا CFRP?

پلاسمای غنی از فاکتورهای رشد یک روش کم تهاجمی است که به صورت سرپایی انجام می شود. دوز کمی از خون مشابه یک آزمایش تحلیلی در کابینه جراحی ویژه ما از بیمار استخراج می شود. این خون متحمل می شود فرآیند چرخش به لطف فناوری ما اجازه می دهد تا غنی ترین قسمت پلاکت را که حاوی فاکتورهای رشد است جدا کنید.

بعداً قسمت غنی از فاکتورهای رشد جدا می شود، بقیه را دور می ریزند، کلرید کلسیم را اضافه می کنند تا از حالت مایع به حالت ژلاتینی تبدیل شود و درخواست دادن مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده

فاکتورهای رشد چه کاربردی دارند؟

در کلینیک ما سال هاست که از این تکنیک برای جراحی هایی مانند لیفت سینوس، کشیدن اتروماتیک و… استفاده می کنیم تا بتوانیم موفقیت بیشتری در بازسازی داشته باشیم و بستر مناسبی برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی داشته باشیم و در نتیجه استخوانی شدن آنها را تضمین کنیم.

قبلاً، زمانی که هنوز از این روش استفاده نمی شد، سوراخ ایجاد شده در استخراج قطعه دندانی بازسازی آهسته ای داشت، زیرا در استخراج استخوان و سلول های پیش ساز استخوان بیشتری از بین می رفت و باید مدت بیشتری برای قرار دادن آن صبر می کردیم. ایمپلنت‌های دندانی، و تخت آن‌چنان غنی از سلول‌های جدید و پیش‌سازهای استخوانی نبود که به دیواره ایمپلنت‌ها متصل می‌شوند که امروزه هنگام قرار دادن فاکتورهای رشد وجود دارد.

این تکنیک بسیار جدید شامل گرفتن فاکتورهای رشد از خود بیمار برای اعمال آنها در درمان های مختلف دندانپزشکی و بهبود پیش آگهی و نتایج درمان های مذکور است.

در شرایطی که بازسازی استخوان ضروری است، سلول‌های اطراف و تمایز نیافته باید تکثیر شده و به سلول‌های سازنده استخوان تمایز یابند تا استخوان را بازسازی کنند. اما این فرآیند مستلزم از دست دادن بافت در رابطه با وضعیت اولیه است.

مطالعات اخیر نشان داده است که پلاکت ها حاوی پروتئین (عوامل رشد) هستند که فرآیند بازسازی و بهبودی را تحریک می کنند.

مطالعات بیشتر و بیشتری نشان می‌دهند که فاکتورهای رشد (پروتئین‌های موجود در پلاکت‌های هر فرد) که فرآیند بازسازی و بهبودی را تحریک می‌کنند، مفید هستند. مسواک زدن

به طور شماتیک فرآیند به شرح زیر است:

معمول ترین حالت استفاده، درمان های بستر استخوان پس از کشیدن است.تا کنون، پس از کشیدن دندان، از دست دادن قابل توجهی در استخوان اطراف دندان به طور غیرقابل جبرانی رخ داده است. فضای اشغال شده توسط دندان جایگزین نشد و “سوراخ” بزرگتر شد. این پدیده یک مشکل زیبایی شناختی قابل توجه بعدی ایجاد کرد.

با اعمال این فاکتورهای رشد درست بعد از کشیدن دندان، استخوان در زمان کمتری رشد می کند. “حجم استخوان” نهایی حفظ می شود و به این می رسیم که قرار دادن دندان (ایمپلنت یا بریج) بسیار طبیعی تر و زیباتر باشد.

مزیت اضافی این روش این است که هیچ عارضه جانبی آنتی ژنی یا رد وجود ندارد. فاکتورهای رشد متعلق به خود بیمار هستند (فقط متمرکز).

فرآیند به دست آوردن فاکتورهای رشد:

خون گیری

از بیمار 20 میلی لیتر خون می گیریم.

چرخش

ما خون را سانتریفیوژ کردیم و به این ترتیب سرم از خون جدا شد.

تفکیک عوامل

بنابراین با پیپت کردن سرم فاکتورهای رشد را جدا می کنیم.

قرار دادن عوامل

انعقاد آن را با حرارت و کلرید کلسیم تسریع می کنیم و با بخیه در ناحیه ای که قرار است بازسازی شود قرار می دهیم.

اگر می‌خواهید درباره درمان پلاسمای غنی از فاکتورهای رشد ما برای بازسازی سلولی در مداخلات جراحی بیشتر بدانید، با کلینیک ما وقت بگیرید، اولین ویزیت رایگان دارید! تیم دندانپزشکان ما متخصص در درمان های دندانپزشکی مورد شما را شخصا ارزیابی کرده و به شما تشخیص می دهند. بیا و ما را ببین، ما در قلب مادرید هستیم

کلینیک دندانپزشکی ما یک مرکز دندانپزشکی است که در آن درمان توسط متخصصان انجام می شود. ما امکانات مدرن، تکنولوژی روز و متخصصان مجرب با دانش خاص در هر نوع درمان را در اختیار شما قرار می دهیم.

آخرین مطالب از Clínica Dental Velázquez (همه چیز را ببینید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خروج از نسخه موبایل