مراجعه به دندانپزشک همیشه برای دندان درد انجام شود ، زیرا دندان درد اغلب نشانه پوسیدگی دندان یا عفونت است. پوسیدگی دندان اگر به موقع درمان نشود می تواند منجر به عفونت شود ، در حالی که صدمه و آسیب به دندان ها اغلب باعث ورود باکتری به دندان می شود و منجر به عفونت می شود.

نیاز به درمان کانال ریشه

درمان کانال ریشه یکی از اقدامات بدنامی است که می تواند ترس را حتی در جسورترین بیماران دندانپزشکی نیز برانگیزد. با این حال ، با استفاده از تکنیک ها و مواد مدرن ، این شهرت غیر واقعی است.

درمان کانال ریشه شامل استفاده از ابزارهای ویژه برای تمیز کردن دندان ها از تمام آثار عفونت است. قبل از پر کردن دندان به طور دائم ، متخصص ریشه می تواند چندین قرار ملاقات بگذارد تا اطمینان حاصل کند که عفونت کاملاً از بین رفته است.

در درمان کانال ریشه ، پالپ ملتهب و آلوده برداشته شده و قسمت داخلی دندان با دقت تمیز و ضد عفونی می شود ، سپس با ماده مخصوص پر شده و مهر و موم می شود. بعداً ، دندان با تاج یا پر کردن برای محافظت ترمیم می شود و مانند سایر دندان ها به عملکرد خود ادامه می دهد.

چرا دندانپزشک شما درمان ریشه کانال را توصیه می کند؟

وقتی کلمه درمان ریشه کانال گفته می شود ، حتی شجاع ترین بیماران می توانند ترس داشته باشند. با این حال ، ما می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که درمان کانال ریشه موضوعی نیست که به لطف تکنیک های مدرن دندانپزشکی از آن ترسیده باشد. برعکس ، نجات دندان بسیار مهم است. دندانپزشک هر زمان که لازم دید درمان کانال ریشه را به شما پیشنهاد می دهد زیرا عفونت دندان درمان نشده می تواند به سرعت غیر قابل تحمل شود و در صورت نادیده گرفتن دندان باعث از دست دادن دندان شود. هر ساله میلیون ها دندان از این طریق درمان و پس انداز می شوند ، درد تسکین می یابد و دندان ها دوباره سالم می شوند.

در داخل دندان شما ، زیر مینای سفید ، یک لایه سخت به نام عاج یک بافت نرم است که به آن پالپ گفته می شود. این بافت حاوی رگهای خونی ، اعصاب و بافت همبند است که به رشد ریشه دندان شما در طی رشد کمک می کند. یک دندان کاملاً رشد یافته می تواند بدون پالپ زنده بماند زیرا تغذیه دندان توسط بافت های اطراف ادامه می یابد.

صرفه جویی در یک دندان طبیعی با درمان کانال ریشه مزایای بسیاری دارد:

جویدن موثر

نیروی و احساس گزش طبیعی

نگاه طبیعی

از دندانهای دیگر در برابر سایش یا فشار بیش از حد محافظت می کند.

چگونه می توانید بفهمید که به درمان کانال ریشه نیاز دارید؟

کانال های ریشه ای برای دندانی که به دلیل آسیب یا ژنتیک ، حفره عمیق یا مشکلات حاصل از پر شدن قبلی ترک خورده است ، لازم است. وقتی بیماران دریافتند که دندان هایشان به ویژه به گرما و سرما حساس است ، اغلب به درمان کانال ریشه نیاز دارند.

چند علامت وجود دارد که به این معنی است که شما ممکن است به درمان کانال ریشه نیاز داشته باشید.

درد شدید هنگام جویدن یا گاز گرفتن.

زخم در لثه ها

دندان ترک خورده

حساسیت دائمی به سرما و گرما

لثه های متورم یا حساس

کبودی یا تیرگی عمیق لثه ها

چه مدت پس از درمان ریشه می توانید به زندگی عادی خود برگردید؟

اگرچه به دنبال این روش احتمالاً 2 تا 4 ساعت بی حس خواهید شد ، اما اکثر افراد می توانند به زندگی عادی خود برگردند. با این حال ، توصیه می شود تا زمانی که بی حالی کامل از بین نرود ، غذا نخورید.

یاد آوردن! در حالی که درمان کانال ریشه از کشیدن دندان جلوگیری می کند ، اما به شما کمک می کند لبخند طبیعی خود را حفظ کنید و غذاهای مورد علاقه خود را ادامه دهید. با مراقبت مناسب ، می توانید از بیشتر دندانهای تحت درمان با ریشه برای یک عمر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.