چگونه زبان خود را تمیز می کنید؟

برای اطمینان از تداوم بهداشت دهان و دندان ، مسواک زدن حداقل دو بار در روز بسیار مهم است. مسواک زدن به ما این امکان را می دهد تا باکتری ها و بقایای غذایی را که به سطح دندان چسبیده اند تا حد زیادی از بین ببریم. با این حال ، استفاده از مسواک به تنهایی برای حفظ سلامت دهان و دندان و جلوگیری از بوی بد دهان کافی نیست.

بوی بد دهان ناشی از تبخیر گوگرد ناشی از باکتری های پشت زبان است که مسواک نمی تواند به آن برسد. زبان اندامی است که به ما امکان چشیدن را می دهد. برآمدگی های کوچک روی این ناحیه ، که در زبان پزشکی به آن پاپیل می گویند ، ما را قادر به چشیدن می کند. به دلیل این برجستگی های کوچک ، می توانیم زبان را با فرش های خانه مان مقایسه کنیم.

اکثر باکتری هایی که باعث بوی بد دهان می شوند ، مانند سطوح فرش در عمق سطح (بین برآمدگی ها) جمع می شوند. این باکتری ها را فقط می توان با تمیز کردن مکانیکی از سطح خارج کرد. برای تمیز کردن مکانیکی ، لازم است سطح این ناحیه را نیز مسواک بزنید.

مسواک زدن این ناحیه را می توان با یک مسواک معمولی انجام داد. با این حال ، موثرترین روش برای تمیز کردن باکتری های روی زبان ، استفاده از برس زبان است. امروزه برخی از شرکت ها برس های مخصوص خود را توسعه داده اند که هم برای این ناحیه و هم برای دندان ها قابل استفاده است. ضمیمه های خاصی نیز وجود دارد که فقط برای مسواک زدن زبان قابل استفاده است.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که ؛ برس زبان 85 درصد از باکتری هایی که باعث ایجاد بوی بد می شوند را از بین می برد. دهانشویه هایی که روزانه استفاده می شوند به دلیل بوی تازه و مواد شیمیایی موجود در محتویات آن ، بوی بد را از بین می برند.

اما اثرات آنها محدود است ، اگر باکتری ها تصفیه نشوند ، همچنان سولفور ساطع می کنند و بوی بد بعد از مدتی دوباره شروع می شود. به همین دلیل ، ما باید مراقب مسواک زدن زبانمان هنگام مسواک زدن بعد از هر وعده غذایی باشیم. بنابراین ، ما همزمان لبخندی سالم و نفس تازه ای می بینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.