کاشت دندان

آیا در عمل کاشت دردی وجود دارد؟

درمان ایمپلنت معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود. اگر بیهوشی به درستی انجام شود ، در طول عمل هیچ گونه دردی وجود ندارد. اگر در استفاده از کاشت دندان درد وجود داشته باشد ، ممکن است دو دلیل داشته باشد. ایمپلنت ممکن است به هر عصبی فشار وارد کند یا روش بی حسی موضعی ناموفق باشد. اگر در مورد این موضوعات اشتباهی رخ ندهد ، هیچ دردی وجود نخواهد داشت. این روش کاملاً بدون درد است.

آیا کاشت دندان درمان مناسبی برای من است؟

کاشت دندان روش مناسبی برای همه افراد است. زیرا بهترین درمان برای جایگزینی اندام از دست رفته دندان با ریشه دندان مصنوعی است که می تواند از آن تقلید کند. سایر کاربردهای پروتز پل و کام روشی است که طب مدرن دیگر آن را نمی پذیرد. این روشی است که می تواند برای همه افراد در هر سنی و انواع بیماری ها اعمال شود. با توجه به ماده بیس فسفونات که فقط در افراد مبتلا به سرطان استخوان استفاده می شود ، حداقل پس از 6 ماه قابل انجام است.

به لطف درمان ایمپلنت ، ذوب شدن لثه و بافت استخوانی اطراف آن وجود ندارد. این دامنه ها در روش های دیگر مشاهده می شوند. بنابراین ، کاشت دندان درمان مناسبی برای شماست.

روش کاشت دندان چیست؟

روند استفاده از کاشت دندان با یک شکاف ساده به استخوان فک جایی که قرار است دندان قرار گیرد آغاز می شود. در طول عمل درد وجود ندارد. ماده ای به نام ایمپلنت که با توجه به قطر و طول شکاف باز شده انتخاب می شود ، قرار می گیرد. فرآیند باز کردن شکاف و قرار دادن پیچ حدود 8 تا 10 دقیقه طول می کشد. این یک برنامه استاندارد کاشت است.

گاهی اوقات استخوان کافی در ناحیه برای کاشت وجود ندارد. در چنین مواردی لازم است ابتدا استخوان ایجاد شود. استخوان گاهی با استفاده از کاشت و قرار دادن پودر استخوان ساخته می شود ، گاهی اوقات استخوانی که از قسمت دیگری از بیمار گرفته می شود 2 ماه قبل از کاشت در ناحیه قرار می گیرد. بنابراین ، می توان از طریق ایمپلنت به بافت استخوانی که پس از 2 ماه تشکیل شده است ، پرداخت. پس از عمل ، کاشت در استخوان فک و زیر لثه باقی می ماند. از آنجا که زیر آدامس است ، هنگام مشاهده از خارج قابل مشاهده نیست.

بعد از عمل ممکن است تورم جزئی ایجاد شود. آنتی بیوتیک ها باید بعد از عمل برای همه موادی که خارج از بدن قرار می گیرند ، مانند ایمپلنت ها ، استفاده شوند.

آیا کاشت دندان هنگام کشیدن دندان ساخته می شود؟

اگر استخوان فک پس از کشیدن دندان آسیب زیادی نبیند ، امکان کاشت فوری وجود دارد. به همین دلیل ، بسیار مهم است که با دقت زیاد هنگام عکسبرداری ، به استخوان آسیب نرسد. هنگام کشیدن دندان ، شکاف استوانه ای در نقطه ای که ریشه دندان برداشته می شود ، ایجاد می شود. این شکاف را می توان با ابزار خاصی اصلاح کرد و کاشت مناسب را در این شکاف قرار داد.

گاهی اوقات ممکن است لبه های این فضا بیش از حد گسترده باشند. با قرار دادن پودر استخوان می توان چنین مناطقی را نیز پوشاند. مخصوصاً در ناحیه جلو ، یعنی در خط خندیدن ، بلافاصله بعد از قرار دادن ایمپلنت در مکانهایی که دندان کشیدن انجام می شود ، یک دندان موقتی قرار می گیرد. به این ترتیب ، روند بدون از دست دادن دید و عملکرد به پایان می رسد.

چگونه می توان از روکش های پرسلن بعد از درمان ایمپلنت دندان استفاده کرد؟

بعد از عمل کاشت دندان ، روکش پرسلن بعد از 6 هفته ، تقریباً یک ماه و نیم بعد ، روی کاشت قرار می گیرد.

این فرآیند اگر با فناوری دیجیتال انجام شود حدود 1 ساعت طول می کشد. اگر با روش کلاسیک انجام شود ، یعنی با اندازه گیری ، 5 روز طول می کشد. در این فرایند ، یک قطعه میانی به نام abutment به ایمپلنت دندان متصل می شود.

به طور معمول این فاصله دهنده یک قطعه فلزی بر پایه تیتانیوم است. پایه های زیرکونیوم در سالهای اخیر تولید شده اند و از زیبایی بیشتری استفاده می شوند. زیرکونیوم ها بیشتر مواد سازگار با بافت هستند. نتایج بلند مدت بهتر است.

پوشش چینی ساخته شده روی زیرکونیوم یا تیتانیوم می تواند زیرکونیوم باشد. ترجیحاً استفاده از زیرکونیوم موفقیت را افزایش می دهد.

سهم کاربرد کاشت در زیبایی لبخند

انتظار ما از یک لبخند خوب ، یک تصویر متقارن تا حد ممکن و هماهنگی بین لثه و دندان است. در صورت وجود تصاویر نامتقارن در لثه و استخوان فک ، نمی توان در مورد لبخند خوب صحبت کرد. به همین دلیل ، اگر دندان گمشده در ناحیه قدامی در حین لبخند با درمان ایمپلنت جایگزین شود ، در استخوان فک و لثه هیچ گونه از بین رفتن وجود ندارد و بنابراین لبخند متقارن و صاف تر به نظر می رسد.

اگر کمبود دندان به جای کاشت با روش کلاسیک مانند بریج انجام شود ، ممکن است به مرور زمان ذوب استخوان فک و لثه رخ دهد. با گذشت زمان ، به دلیل این فروپاشی ، مشکلات فرار مانده مواد غذایی افزایش می یابد. به طور کلی پروتزهای ساخته شده با این روش به مدت 5 تا 7 سال مورد استفاده قرار می گیرند ، در حالی که پروتزهای زیبایی ساخته شده با استفاده از ایمپلنت برای 15-20 سال قابل استفاده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.