کامپوزیت ونیر یکی از موثرترین روشها برای دستیابی به دندانهای سالم ، آراسته ، صاف و سفید است ، هنگامی که با روش مناسب برای بیمارانی که مناسب عمل هستند اعمال می شود ، به یک ظاهر واقعا باشکوه منجر می شود. روش کامپوزیت دندان ، که یکی از موثرترین روش ها در مورد تأمین ساختار سالم دندان ها است که باید همیشه داشته باشند و از نظر زیبایی ظاهری داشته باشند ، می تواند در موقعیت های مختلف اعمال شود و می تواند نتایج موفقی را به همراه داشته باشد. کامپوزیت دندان چیست ، چگونه انجام می شود و هر آنچه در مورد کامپوزیت دندان باید بدانید در این مقاله در انتظار شماست.

کامپوزیت ونیر چیست؟

کاربرد کامپوزیت دندان یک روش دندانپزشکی محافظ است که با اتصال مواد پر کننده کامپوزیت به دندانها بدون ایجاد آسیب و ساییدگی دندان استفاده می شود. کلمه “bonding” در معنای اصلی آن در انگلیسی به معنی “گرد هم آوردن   است. روش های اتصال ، که معنای اصلی کلمه را می دهند ، می توانند با هدف پر کردن شکاف های کوچک بین دو دندان یا بازگرداندن دندان آسیب دیده به شکل قدیمی آن استفاده شوند.

کامپوزیت که ماده اصلی مورد استفاده در حین کار است ، ساختمان اصلی فرآیند اتصال را تشکیل می دهد و شکاف هایی که باید پر شوند با پر کردن این ماده خاص ، زیبایی ظاهری بیشتری پیدا می کنند. وقتی ما می توانیم ببینیم که چه کسی می تواند کامپوزیت ونیر را انجام دهد ، می توان گفت که هر کسی که دچار تغییر شکل ، فرورفتگی ، شکاف یا شکاف نامناسب بین دو دندان شده باشد ، می تواند کامپوزیت ونیر داشته باشد. روند اتصال ، که به طور قابل توجهی به لبخند فرد کمک می کند ، از ساده ترین و محبوب ترین روش های زیبایی دندان محسوب می شود.

نحوه اتصال کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود؟

قبل از شروع کاربرد کامپوزیت ونیر ، آماده سازی ماده ای که طی فرآیند استفاده می شود انجام می شود. این پرکننده اتصال باند کامپوزیت به روش اتصال کمک می کند تا یکی از درمان های زیبایی و دندانپزشکی آسان و کم هزینه باشد. در حالی که مواد در حال آماده سازی است ، می تواند به شکل مورد نظر تبدیل شده و با توجه به تقاضا جلا داده شود. معمولاً از این نوع مواد اتصال دهنده کامپوزیت در دندانهایی با رنگ متفاوت یا با نوک شکسته استفاده می شود. البته از این پر کننده باند کامپوزیت ونیر کامپوزیت برای پر کردن شکاف های کوچک بین دو دندان ، بلندتر نشان دادن دندانها و تغییر شکل دندان استفاده می شود.

قبل از اینکه کامپوزیت دندان انجام شود ، دندانپزشک از مقیاس رنگی برای انتخاب ماده کامپوزیتی با بهترین رنگ برای دندان شما استفاده می کند. پزشک پس از تصمیم گیری در مورد رنگ ، دندان مورد درمان را کمی خشن می کند. این فرآیند باعث می شود که مواد باند دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشند. سپس نواحی میکروفیل روی دندان ها صیقل داده می شود و در مناطقی که مواد پر کننده کامپوزیت چسبیده می شود ماده ای چسب به نام چسب زده می شود.

در بعضی موارد ، چسب ها با کمک اشعه ماوراio بنفش یا لیزر ثابت می شوند تا ماندگاری بالاتری داشته باشند. بعد از بررسی های نهایی چسب ها ، فرم دهی به دندان ها با استفاده از پر کننده های کامپوزیت آغاز می شود. مواد اتصال که دارای قوام خمیری است ، به محض استفاده شروع به سخت شدن و شکل می گیرد. سرانجام ، در برخی از فرآیندهای کامپوزیت ونیر ، می توان از یک فرآیند خاص پرداخت استفاده کرد تا ظاهر طبیعی تری به دست آورد و عمر کامپوزیت ونیر را افزایش دهد.

یکی از سوال های جالب درباره کاربرد این است که آیا در طول عمل درد وجود دارد؟ کاربرد اتصال بسیار آسان و بدون دردسر است. وقتی کار توسط یک متخصص کامپوزیت ونیر واجد شرایط انجام شود ، به هیچ وجه احساس درد نمی کنید و اغلب حتی به بیهوشی هم احتیاج ندارید. البته ، اگر با هرگونه ناراحتی روبرو هستید ، می توانید از دندانپزشک خود بخواهید یک تزریق محلی بی حس کردن را انجام دهد. با این حال ، شایان ذکر است که اگر قرار است پوسیدگی دندان ، کانال یا درمان دندانپزشکی مشابه با روش اتصال ایجاد شود ، ممکن است تزریق بیهوشی لازم باشد.

چه مواردی باید پس از درخواست کامپوزیت ونیر بررسی شود؟

درمان کامپوزیت دندان تقریباً 1-1.5 ساعت طول می کشد. اگرچه درمان معمولاً در یک جلسه در همان روز انجام می شود ، اما اگر بیش از یک دندان بهم چسبیده باشید ، ممکن است لازم باشد برای چند روز به دندانپزشک مراجعه کنید.

دوری از سیگار ، چای و قهوه مفید است تا مواد اتصال دهنده ای که به دندان زده می شود بعد از استفاده آسیب نبیند و لکه دار نشود. برای جلوگیری از لکه گیری ، باید از غذاهای خاص و نوشیدنی هایی مانند شکر و یخ که ممکن است باعث ایجاد لکه در 48 ساعت اول پس از اتصال شود ، دوری کنید. با این حال ، طی دو روز اول پس از استفاده ، باید توجه ویژه ای به سلامت دهان و دندان داشته باشید ، به طور مرتب مسواک بزنید و مانع استفاده از نخ دندان یا دهانشویه نشوید.

پس از استفاده از اتصال ، مفید است که زمان کنترل را که پزشک برای شما تعیین کرده است از دست ندهید. عمدتا ، دندانپزشکان می خواهند در ماه 6 بعد از عمل اتصال ، بیمار را برای اهداف کنترل ببینند. اگر به بهداشت دهان و دندان خود و هر مشکلی توجه می کنید تا زمانی که به محض درخواست با دندانپزشک خود تماس بگیرید ، تضمین می شود که پس از استفاده از اتصال ، روند بهبودی خوبی خواهید داشت.

مزایای برنامه کامپوزیت ونیر چیست؟

کاربرد کامپوزیت ونیر مزایای بسیاری را به همراه دارد. این یک فرایند بدون زحمت و کوتاه مدت است ، هزینه کم و موفقیت بالا تنها تعدادی از آنهاست. اگر می خواهید یک برنامه کامپوزیت ونیر داشته باشید ، مشارکت برنامه به شرح زیر است:

در طول روش کامپوزیت دندان هیچ برش ، کشیدن یا کاهش روی دندان اعمال نمی شود.

در مواردی که بین دو دندان فاصله وجود دارد ، بدون هیچ گونه مداخله ای بر روی دندان ، شکاف بسته می شود.

وقتی روی یک دندان قرار می گیرد ، روشی است که فقط در یک جلسه انجام می شود.

پس از انجام این روش به هیچ فرآیند مراقبت یا بهبودی جامعی نیاز ندارد. تا زمانی که از ابتدایی ترین اصول مراقبت از دهان و دندان استفاده کنید ، بهبودی کامل در طی 1-2 روز پس از عمل امکان پذیر است.

هنگامی که برای پر کردن فاصله بین دندانها استفاده می شود ، با از بین بردن فضاهای ناخواسته از تشکیل باکتری جلوگیری می کند.

کامپوزیت دندان باعث می شود تا زیبایی دندان از زیبایی بیشتری برخوردار باشد. کاربرد اتصال ، که باعث کوتاه شدن دندان هایی می شود که کوتاه به نظر می رسند ، شکاف های بین دندان ها را بدون زحمت می بندد و شکستگی های کوچک نوک دندان را برطرف می کند ، لبخند زیباتر را برای فرد تضمین می کند.

در صورت تمایل می تواند دندان های زرد شده را برای همیشه سفیدتر کند.

این امکان را به شما می دهد تا با حداقل هزینه تغییر شکل هایی را که ممکن است پس از درمان در دندان های خراب ، شیاردار یا شکسته ایجاد شود ، بپوشانید.

سرامیک لمینت نسبت به تیمارهایی مانند پرسلن برگ یا تاج هزینه کمتری دارد.

از آنجا که در مدت زمان کوتاهی از نیم ساعت تا 1.5 ساعت تکمیل می شود ، با برنامه و سرعت روزانه فرد تداخلی ندارد.

این یک آزمایش برای بیمارانی است که قصد ساخت روکش سرامیک چند لایه را دارند. بنابراین ، اگر بیماران از ظاهری که پس از اتصال به دست آورده اند راضی نباشند ، ممکن است ترجیح دهند که دارای روکش سرامیکی چند لایه باشند.

این یک روش بدون درد است و نیازی به بیهوشی دهان ندارد.

قیمت کامپوزیت در چه حدودی است؟

وقتی نوبت به اصلاح تغییر شکل یا تغییر رنگ دندان می رسد ، کامپوزیت دندان از موثرترین و کارآمدترین درمان های زیبایی دندان است. اگر با دندانپزشکی متخصص در این زمینه کار می کنید ، ایجاد معجزه روی دندان های شما با حداقل مداخله و حداقل مواد ممکن است.

قیمت اتصال می تواند بسته به تعداد دندان های اعمال شده و مواد مورد استفاده متفاوت باشد. قبل از انجام مراحل کامپوزیت ونیر در کلینیک ما ، می توانید با بهترین دندانپزشکان اتصال دهنده ملاقات کنید ، اطلاعات دقیق در مورد روش کار را بدست آورید و با بررسی لیست قیمت باند تصمیم بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.