کشیدن دندان فرآیند برداشتن دندان از حفره آن به نام حفره در استخوان است. به طور کلی ، کشیدن دندان در مواردی که درمان امکان پذیر نیست اعمال می شود.

دندان عقل چیست؟

دندانهای عقل معمولاً سومین دندان مولر هستند که انتظار می رود بین سنین 17 تا 26 سالگی رویش کنند.

آیا دندان های عقل قطعاً نیاز به کشیدن دارند؟

اگر دندانهای عقل شما در موقعیت صحیح قرار دارند ، نیازی به کشیدن دندان ندارید ، اما در صورت لزوم ، ممکن است دندان های کشیده شوند تا در درمان اوروتونیک فضا ایجاد شود.

کشیدن دندان جاسازی شده چیست؟

کشیدن دندان های تحت تأثیر معمولاً به دلیل مشکل دندان های عقل انجام می شود. از آنجا که شرایط تغذیه ای افراد اول متفاوت بود ، آنها نیز به دندانهای پشت نیاز داشتند ، اما به دلیل تغییر غذا برای سهولت در مصرف و نرم شدن به موقع ، فک ما کوچک شد و نیازی به دندانهای عقل نبود.

با کوچکتر شدن فک هایمان ، دندان های عقل مجبور می شوند جایی برای خود پیدا کنند و مانند دندان های دیگر بیرون نمی آیند. دندانهای عقل که جایی پیدا نمی کنند ، دندان جلو را فشار می دهند و فشار می دهند. این فشار همچنین باعث درگیری می شود. عقب ماندن بیش از حد مانع از آن می شود که لثه اطراف در ساختار آناتومیک طبیعی خود قرار گیرد و به راحتی ملتهب می شود.

تفاوت بین کشیدن دندان ضربه ای و کشیدن دندان چیست؟

کشیدن دندان تحت تأثیر فرآیند برداشتن دندان عقل با مداخله جراحی است ، در حالی که کشیدن دندان فرآیند برداشتن دندانهایی است که ظاهراً آسیب دیده اند و قابل درمان نیستند.

کشیدن دندان در کدام قسمت انجام می شود؟

این روش درمانی توسط جراحان دهان ، دندان و فک و صورت از گروه های دندانپزشکی انجام می شود.

چرا نیاز به کشیدن دندان است؟

• دندانهایی با پوسیدگی پیشرفته و از دست دادن مواد قابل ذخیره.

• ضربه و شکستگی دندان

• دندانهایی که با درمان کانال ریشه نجات یافته بودند اما موفق نشدند.

• دندان های شل به دلیل بیماری لثه.

• دندان های شیری که در مواقع لازم نمی افتند.

• دندانهای نهفته یا تا حدی رویش نیافته است.

• دندان هایی که باعث ایجاد کیست یا تومور می شوند.

• مشکل دندان ها به دلیل تغییر موقعیت زیاد.

• به منظور ارائه درمان ارتودنسی ، ممکن است نیاز به کشیدن دندان برای به دست آوردن فضا در فک داشته باشید ، هرچند که بدون مشکل است.

آیا کشیدن دندان روشی دردناک است؟

این روش درمانی تحت بیهوشی انجام می شود و در طول این روند احساس درد نمی کنید ، اما ممکن است بعد از درمان کمی درد داشته باشید. دردی که ایجاد می شود در سطحی است که با داروهای مسکن قابل کنترل است.

آیا تورم بعد از کشیدن رخ می دهد؟

ایجاد تورم ، ادم روی گونه ، با توجه به موقعیت دندان و از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای جلوگیری از تورم ، یک بسته سرد باید در ناحیه گونه در 24 ساعت اول اعمال شود. تورم خفیف در ناحیه طبیعی است و برای بهبود لازم است.

کشیدن دندان چگونه انجام می شود؟

حتی اگر اکثر ما ازاین روش درمانی می ترسیم ، در واقع این یک روش بسیار ساده است که تحت بی حسی موضعی انجام می شود. اول از همه ، دندانپزشک معاینه سلامت عمومی و سلامت دندان را انجام می دهد. شکل ، طول ، موقعیت و وضعیت بافت نرم دندان و استخوان اطراف آن را با فیلم اشعه ایکس بررسی می کند و تشخیص قطعی را با توجه به شرایط تکمیل می کند. پس از بی حسی ناحیه با بی حسی موضعی با یک مداخله جراحی ساده ، دندان با کمک آسانسور شل شده و با دعوت دندانپزشک خارج می شود. بسته به مورد ، ممکن است نیاز به شکل دادن به استخوان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.