کورتاژ زمانی ضروری است که پریودنتیت وجود داشته باشد. این دندانپزشک است که درمان انجام شده را تعیین می کند. معیارهای اساسی عبارتند از:

به.- با معاینه بالینی ما به راحتی می توانیم خود را جهت یابی کنیم: رسوبات تارتار روی سطح که به لثه حمله می کنند. لثه های بسیار ملتهب، قرمز و در حال عقب نشینی.

اگر تحرک دندان ها یا دندان های آسیاب نیز وجود داشته باشد، نشانه ای از پیش آگهی ضعیف است زیرا پریودنتیت پیشرفت کرده و از دست دادن استخوان قابل توجهی وجود دارد.

ب.- کاوش لثه: با پروب پریودنتال خواهیم دید که پاکت های بیش از 4 میلی متر وجود دارد، گاهی اوقات آنها به 6-8 میلی لیتر می رسند. اگر پروب پریودنتال 4 میلی متر بین لثه و دندان وارد شود، به این معنی است که به پریودنتیم حمله می کند: از بین رفتن چسبندگی لثه و از بین رفتن استخوان وجود دارد.

هر چه عمق پاکت بیشتر باشد، شدت پریودنتیت بیشتر می شود.

شما همیشه باید یک مطالعه در مورد سلامت پریودنتال انجام دهید. اطلاعات بیشتر در مطالعه پریودنتال

ج.-معاینه رادیوگرافی: با رادیوگرافی های پری آپیکال خواهیم دید که تارتار زیر لثه وجود دارد، این تارتار نه تنها در تاج دندان است بلکه عمیق تر است: تارتار در ریشه دندان است.

د.- از نظر بالینی بیمار گزارش می دهد که لثه ها خونریزی می کنند. یک استثنا وجود دارد و آن در افراد سیگاری است: سیگاری ها خونریزی ندارند، حتی اگر پریودنتیت شدید داشته باشند. این به این دلیل است که تنباکو لثه را قیر می کند و از خونریزی آن جلوگیری می کند (شریان ها و رگ ها را باریک می کند و خونریزی ندارد).

کورتاژ در ابتدا با سونوگرافی انجام می شود، اما عمدتاً با کورت انجام می شود.

در کورتاژها اغلب نیاز به بیهوشی است. قابل درک است که هنگام عبور کورت از داخل لثه ملتهب، لازم است آن را بیهوش کنید. یکی از اهداف کلینیک دندانپزشکی ما این است که کورتاژ را بدون درد انجام دهیم.

همانطور که گفتیم تمیز کردن یک روش درمانی است که توسط هر حرفه ای انجام می شود، کورتاژ نیز باید توسط متخصص متخصص انجام شود.

لازم است فردی که کورتاژ می کند متخصص باشد که تمام تارتارها اعم از دیده نشده را از بین ببرد و کورتاژ بدون درد انجام دهد.

با رضایت می توان گفت که در کلینیک دندانپزشکی خود توانستیم تقریباً در همه بیماران کورتاژ را بدون درد انجام دهیم.

هر چند وقت یکبار باید کورتاژ انجام دهید؟ خوب، معمولا نیازی به تکرار کورتاژ دندان نیست، اما اگر بیمار تمایل به ایجاد تارتار در زیر لثه داشته باشد، باید تکرار شود. یک تمیز کردن کافی نخواهد بود

کورتاژ دندان چگونه انجام می شود؟ می توانید آن را در وب ببینید: DENTAL CURETAGE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.