دندانپزشکی

پوسیدگی دندان چیست؟

پوسیدگی دندانپزشکی شایع ترین نوع عفونت هایی هستند که افراد را در هر سنی تحت تأثیر قرار می دهند و به بافت های سخت دندان آسیب می رسانند. امروزه مصرف غذاهای شیرین و چسبناک که با انقلاب صنعتی وارد زندگی ما شده است باعث گسترش پوسیدگی دندان شده است. پلاک های تشکیل شده بر روی سطح دندان و چسبیدن به دندان از دلایل اصلی ایجاد پوسیدگی است. اگر پلاک های سطح دندان با مسواک زدن مناسب برداشته نشوند ، تعداد باکتری های ایجاد کننده پوسیدگی در پلاک ها افزایش می یابد و به دلیل حملات اسیدی ضایعات پوسیدگی در سطح دندان ایجاد می شود.

چگونه دندان های پوسیده را درمان کنیم؟

معاینات منظم دندانپزشکی برای درمان موفقیت آمیز پوسیدگی دندان مهم است. روش درمان با توجه به محل و اندازه حفره ها متفاوت است. امروزه با پیشرفت های دندانپزشکی ، فقط می توان بافت پوسیدگی را تمیز کرد و ضایعات پوسیدگی را با ترمیم زیبایی با حداقل آسیب به دندان ترمیم کرد.

سفید کردن دندانها

دندانهای سالم و سفید قسمت عمده ای از زیبایی را تشکیل می دهند که امروزه افزایش یافته است. به لطف مواد تولید شده در زمینه دندانپزشکی ، سفید کردن دندان با یک روش ساده به یکی از کاربردهای بالینی روزانه دندانپزشکان تبدیل شده است.

سفید شدن دندان چیست؟

این فرآیند از بین بردن لکه های آلی و غیر آلی سطح دندان به دلایل مختلف (سیگار ، قهوه ، چای ، سن و غیره) با ژل های سفید کننده دندان است.

سفید کردن دندان ها به چه کسانی اعمال می شود؟

سفید کردن دندان را می توان برای هر کسی که هیچ بیماری لثه ای ندارد و مانع از عمل می شود ، تحت کنترل دندانپزشک انجام داد. بیماران مبتلا به پوسیدگی پیشرفته و بیماری های لثه می توانند پس از اتمام درمان ، روش سفید کردن دندان را انجام دهند. جدا از این ، سفیدكردن برای بیماران باردار و شیرده كه رشد خود را به پایان نرسانده اند ، توصیه نمی شود.

دندانپزشکی  پیشگیرانه

دندانپزشکی پیشگیری از رویش اولین دندانها در دهان شروع می شود. هنگام رویش اولین دندان کودک به دندانپزشک مراجعه کنید. بنابراین ، می توانید اطلاعاتی در مورد محافظت از سلامت دهان و دندان داشته باشید. هرچه مراجعه شما به دندانپزشک زودتر شروع شود ، احتمال محافظت از بیماریهای دندانی کودک بیشتر خواهد بود ، شما می توانید قبل از پوسیدگی اقدامات احتیاطی را انجام داده و دندان سالم و بدون پوسیدگی را پرورش دهید.

سهم دندانپزشک در درمان پیشگیرانه چیست؟

مسواک زدن دندان ، استفاده از نخ دندان و استفاده از فلوراید همه مواردی است که با هدف محافظت از سلامت دندان کودک شما انجام می شود. اما روش های درمانی دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، فیشور سیلانت و غیره برنامه ها روشی است که اغلب توسط دندانپزشکان اعمال می شود.

سایش دندان

این ساییدگی ها روی سطوح دندان از بین رفتن بافت سخت دندان در اثر عوامل زیادی است. این ساییدگی ها روی سطوح دندان ممکن است در نتیجه مسواک زدن سخت دندان ، فرسایش عوامل غیر باکتریایی و عادت های عملکردی بیمار (دندان درآوردن و غیره) ایجاد شود. این نوع سایش باعث حساسیت و نگرانی های زیبایی در بیماران می شود. امروزه با پیشرفت روشهای ترمیمی در دندانپزشکی ، این فرسایشها بر روی دندانها در درجه اول با تعیین علت موثر قابل درمان است و انتظارات زیبایی بیماران برآورده می شود.

طراحی لبخند

یکی از اولین مفاهیمی که هنگام صحبت درباره دندانپزشکی زیبایی به ذهن خطور می کند “طراحی لبخند” است. طراحی لبخند؛ این فرآیند ساخت دندان ها و لثه ها است که به دلایل مختلف ظاهر زیبایی آنها خراب شده است ، با در نظر گرفتن فرم های صورت و نیازهای بیماران تا حد ممکن ظاهر طبیعی و زیبایی دارد. طراحی لبخند ، که یک رویکرد چند رشته ای است ، با استفاده از بسیاری از فرایندها با هم انجام می شود. کاربردهای زیبایی جراحی لثه، روکش های لامینا ، تاج های سرامیکی کامل و کاربردهای پوشش زیرکونیوم را می توان برای زیبایی لبخند استفاده کرد.

جراحی زیبایی لثه چیست؟

این شامل کاربردهای زیبایی بر روی لثه است. برای دستیابی به زیبایی لبخند ، سلامت و زیبایی لثه به اندازه دندان مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خروج از نسخه موبایل